Вакуумні помпи для доїльних апаратів
Більшість фермерів вже перейшло на машинне доїння, оцінивши такі його переваги як економія часу і сил, збільшення продуктивності господарства, а також підвищення якості молока, вимоги до якого ростуть і наближаються до європейських норм. Ручне доїння не може забезпечити потрібної чистоти молочних продуктів. Важлива частина сільгосптехніки — вакуумна помпа для доїльного апарату. Залежно від типу пристрою з його допомогою можна обслуговувати одну або кілька тварин.
Раніше обладнання було укомплектоване мембранними помпами. Вони швидко виходили з ладу, а їх галаслива робота лякала корів, негативно впливаючи на молоковіддачу. Сьогодні виробники використовують пластинчато-роторні помпи. Ціна сільгосптехніки стала вище, але вона швидко окупається, а переваги таких моделей вже оцінили багато власників фермерських господарств. Вакуумний насос для доїльного апарату може бути масляним або сухим. При виборі моделі рекомендується враховувати поставлені завдання, а також розмір бюджету, виділеного на покупку.
Масляна вакуумна помпа
Масляна вакуумна помпа на доїльний апарат має просту конструкцію і користується більшою популярністю, ніж сухі аналоги. Її переваги:
- Безшумна робота. При доїнні тварини відчувають себе комфортно, що прискорює процес, а також збільшує молоковіддачу, позитивно впливаючи на продуктивність фермерського господарства.
- Більш низька ціна, ніж у сухих моделей. При цьому масляні помпи надійні, вони здатні прослужити багаторічний термін без поломок і складного обслуговування.
- Можлива їх коректна робота від атмосферного до базового тиску. Пристрої легко адаптуються до бустерних насосів, що дає можливість збільшити продуктивність обладнання, а також діапазон функціонування.
Щоб забезпечити нормальну роботу вакуумної помпи масляного типу, рекомендується стежити за рівнем мастильного матеріалу в системі і при необхідності заправляти її. Труднощі з експлуатацією можуть виникнути при температурі нижче -25 °C. В таких умовах краще використовувати сухі помпи. У нас можна знайти помпу масляну на доїльний апарат АІД-1 і інші моделі сільгосптехніки.
Сухі вакуумні помпи
Пристрої також добре працюю при будь-якому тиску — від атмосферного до базового. Популярність вакуумних помп сухого типу пояснюється такими моментами як:
- Надійність і проста обслуговування. Обладнання вкрай рідко ламається, при його використанні немає необхідності дозаправки витратних матеріалів, що економить час, а також гроші.
- Склад продукту залишається чистим, так як при роботі сухих помп відсутні викиди в навколишнє середовище.
- Збільшення діапазону вакууму, а також продуктивності можливо шляхом оснащення пристроїв дожимними помпами.
Гучна робота сухих помп може налякати тварин, негативно відбившись на якості доїння. Худобу складно привчити до сторонніх звуків, тому рекомендується встановлювати глушник, який легко і швидко вирішить цю проблему.
Експлуатація вакуумних помп
Щоб забезпечити ефективність використання доїльних апаратів, а також справності всіх його комплектуючих частин потрібно дотримуватися основних правил експлуатації сільгосптехніки:
- Перед процедурою рекомендується перевіряти стан вимені, переконатися, що на ньому немає ран або паразитів. Перші кілька цівок продукту отримують вручну в заздалегідь підготовлений посуд, щоб оцінити його якість, колір, а також консистенцію. Не можна видоїти молоко просто на землю, це спричинить розмноження бактерій.
- При наявності декількох тварин краще обслуговувати їх в одному і тому ж порядку: першими недавно родивших, потім молодих і здорових, на завершення процедури — хворих особин, якщо такі є. Після них потрібно особливо ретельно дезінфікувати обладнання.
- Промивання і протирання сосків насухо перед доїнням дасть можливість уникнути розвитку хвороб у корів.
- Після запуску двигуна краще почекати, поки вакуум набереться, і тільки потім надягати доїльні стакани. При цьому важливо перевірити герметичність їх прилягання.
- Доїльні стакани рекомендується зняти трохи раніше, залишки продукту можна доїти вручну. Головне, не перетримати їх, це може призвести до розвитку маститу у тварин.
- Склянки знімаються після того, як вакуум повністю пропадає. Не можна робити це різко за допомогою сили.
- Після використання доїльний апарат потрібно промити, а також обробити антисептичним засобом.
- Для забезпечення нормальної роботи сільгосптехніки потрібно своєчасно міняти витратні матеріали: шланги, соскову гуму.
Принцип роботи доїльного апарата досить простий, він розрахований на рядового фермера, тому проблем з його використанням не виникне.
Де купити вакуумний насос
Купити вакуумний насос для доїльного апарату можна у нас. Ми пропонуємо:
- великий вибір масляних і сухих насосів, а також запчастин до доїльного обладнання;
- гарна якість, що забезпечує багаторічний термін служби обладнання;
- можливість обрати зручний для себе спосіб оплати і доставки товару в будь-який населений пункт нашої країни.
При необхідності ви отримаєте консультацію менеджера і допомогу у виборі насоса, відповідного до вашого доїльного апарату і бюджету, виділеного на покупку.