Доїльний апарат для кіз
Доїльний апарат для кіз — агрегат для доїння дрібної рогатої худоби, який полегшує ручну працю тваринника. Досить підключити тварина до молочної магістралі, і запустити вакуумний насос. Апарат забезпечує отримання максимальної кількості продукту, захист тварин від маститу, а також дозволить за одну годину обслужити достатньо велике поголів'я.
Чим доїльні апарати відрізняються від доїльних установок?
Купити українці можуть доїльні апарати чи установки, але в чому різниця між цими агрегатами? Доїльна установка — це основний силовий вузол доїльного апарату. До його складу входять двигун, вакуумний насос. Іноді є також рухливе шасі, ресивер, маслянка.
Для того, щоб доїльних установку можна було використовувати, до неї треба докупити обладнання: соскову гуму, доїльні стакани, молочні шланги, патрубки, затискачі. У комплект доїльних апаратів все це входить з самого початку. Окремо установку купують в двох випадках:
- Коли старий двигун або насос зламалися, а обладнання ще придатне для використання. Так як установки дешевше апаратів, краще купити тільки силовий вузол.
- Якщо фермер хоче зібрати апарат з окремих запчастин, які більше підходять для його цілей.
Більшість моделей популярних в Україні механічних доїльних апаратів АІД-1,2,3, УІД-10 продаються в обох видах: як установка, так і апарат. Тому кожен фермер може орієнтуватися на свої завдання, коли робить покупку сільгосптехніки.
У чому особливості доїльних апаратів для кіз?
Силова установка в апаратах для корів і кіз не відрізняється. Це ж стосується пульсатора: для кіз або овець підійде як синхронна, так і почергова система доїння. Головна відмінність — доїльне обладнання.
Доїльні апарати для кіз укомплектовують доїльним павуком з двома склянками, так як у дрібної рогатої худоби по два соска на вимені. При цьому обсяг молоковіддачі менше, ніж у корів, тому використовують безколекторним систему. Молоко з доїльних стаканів напряму потрапляє в шланг і, потім, бідон.
Щоб сосковая гума не передавлює вим'я, його розміри залежать від типу тварин. Коли купуєте модель для кіз або овець, розміри витратних матеріалів підвісного обладнання повинні бути менше. Інакше в молокопроводі буде губитися вакуум, а ризик хвороб молочної залози у тварини різко збільшиться.
Що врахувати при виборі доїльного апарату для кіз?
Більшість характеристик доїльних апаратів для кіз не відрізняються від моделей для корів. Досвідчені фермери рекомендують звертати увагу на продуктивність і мобільність установки, вид пульсатора. Бажано купувати моделі з запчастинами з нержавійки, але пластик або алюміній теж підійдуть для невеликої ферми.
Продуктивність
Порахуйте кількість кіз на вашій фермі. Чим їх більше, тим більш потужний апарат треба купувати. Хороші побутові моделі можуть за годину безперервної роботи обслужити до 80 голів. Якщо ви купите модель мехдойки з декількома доїльними павуками, то зможете одночасно доїти кілька тварин.
Купити можна як масляний, так і сухий агрегат. У апаратів масляного типу є кілька переваг:
- працюють довше, ніж сухі, так як запчастини змащуються маслом-Веретенко;
- не шумлять, і не лякають кіз;
- ймовірність раптової поломки значно нижче;
Однак, масляний апарат не можна використовувати в холодні сезони на вулиці. Та й обслуговування його дорожче, адже мастильний матеріал треба купувати постійно, а також витрачати час на заливання його в ємність-маслянку.
Мобільність
Для маленької ферми або приватного господарства вистачить звичайної стаціонарної моделі. Її не вийде перевозити з місця на місце, але коли корів не більше 5 — це не такий принциповий момент. Якщо поголів'я вище, то зручніше застосовувати доїльний апарат з візком або кронштейновим шасі. Кронштейнове шасі — варіант для фермерів, у яких є облаштований доїльний зал. Перевозити такий апарат по грунту не дуже комфортно.
Тип пульсатора
В Україні частіше застосовують нерегульовані пульсатори синхронного доїння. Принцип їх роботи — одночасно стиснення та розжимання всіх соскових гум на доїльному павука. Вони ефективні, але можуть в перспективі знижувати молокоотдачу кіз та овець. Більш природним є система, в якій кожен сосок стискається по черзі.
Почергове доїння регульованим пульсатором — це європейський стандарт. Однак, тоді треба купувати агрегат з імпортними, як правило турецькими, запчастинами. Такі агрегати продаються, в більшості випадків, з маркуванням "Євро".
Скільки коштує доїльний апарат для кози?
Ціна доїльного апарату для кіз та овець не відрізняється від розцінок на мехдойки для великої рогатої худоби. На вартість більше впливають інші чинники. Серед них:
- продуктивність;
- регулируемость пульсатора;
- кількість доїльних павуків;
- матеріал окремих запчастин;
Рухливі апарати дорожче, ніж стаціонарні. Однак, вкладення в зручність використання мехдойки окупляться, адже такий апарат оптимізує роботу на молочній фермі.
Доїльний апарат для кіз купити по всій Україні
Якщо на вашій фермі велике поголів'я кіз, овець або іншого дрібної рогатої худоби, то рекомендуємо купити доїльний апарат для кіз і овець. Це знизить ризик травматизації тварин під час доїння, в перспективі підвищить рівень їх молоковіддачі. Такі моделі з різною продуктивністю є в інтернет-магазині DaMilk. Тут українці купують також сепаратори, олійниці та інший інвентар для молочних ферм, включаючи окремі запчастини та витратні матеріали.
Оплата покупки — післяплатою (наложеним платежем) або банківським переказом. Щоб перевести оплату безготівково, досить скористатися банкоматом, терміналом або мобільним додатком. Доставлять посилку в будь-яке місто чи селище України. Компанії-перевізники: Нова Пошта та фірма "Інтайм". При бажанні у компанії-перевізника можна замовити послугу кур'єрської доставки, або просто забрати посилку в найближчому фізичному відділенні. Менеджери інтернет-магазину ДаМілк також приймають замовлення з Росії, Білорусі та інших країн ближнього зарубіжжя.