Доїльна установка для 4 кіз
Доїльна установка для чотирьох кіз — силовий агрегат доїльного апарату, який допомагає обслужити за один цикл до 4 кіз або овець. Пристрій через специфічність конструкції доїльного павука використовують тільки для доїння дрібної рогатої худоби. Він звільняє фермера від ручної доїння, а також благотворно впливає на здоров'я поголів'я: захищає кіз/овець від маститу, механічних пошкоджень вимені та сосків.
У чому особливість доїльної установки для 4 кіз?
Доїльні апарати для одночасного доїння чотирьох кіз відрізняються від менш потужних аналогів як характеристиками доїльного обладнання, так і силового вузла. Силова установка повинна бути продуктивною, щоб одночасно забезпечувати вакуумом чотири молочні лінії. Тому її укомплектовують пластинчато-роторним насосом. Він досягає високої продуктивності при низькій кількості оборотів внутрішніх валів, так як в нього вбудовані графітові пластини.
У комплект частіше входить одне доїльне відро, адже з кіз виходить менше продукту, ніж з корів. Однак, якщо потрібно більше вільного місця для молока, ви можете купити моделі з двома бідонами. Доїльних павуків і молочних рукавів завжди 4 штуки. До складу кожного доїльного павука "Коза" входить дві доїльних склянки та дві дійкові гуми. Колектори в доїльних установках для кіз відсутні. Через малий об'єм продукту розподільник просто не потрібен.
У чому перевага доїльних установок для чотири кіз?
Для малої ферми або приватного господарства такий потужний апарат не потрібен. Якщо у вас на фермі десяток кіз або овець, то їх зручніше подоїти по черзі, або ж по дві голови за раз. Однак, потужні побутові доїльні установки готові за один сеанс отримувати молоко з 80-100 тварин. Якщо у вас на фермі таке значне поголів'я, то хороша ідея — купити доїльну установку для 4 кіз.
Що ще врахувати при виборі доїльної установки для 4 кіз або овець?
Кількість молочних ліній і продуктивність — не єдиний критерій, який варто враховувати. Інші характеристики теж формують переваги того чи іншого агрегату. Досвідчені фермери рекомендують враховувати низку інших властивостей.
Тип силової установки
Силові установки доїльної апаратури складаються з насоса та двигуна. Конструкція запчастин може бути моноблочною або модульної. У першому випадку вони представляють собою єдину деталь, а в другому — дві окремі. Моноблоки компактніше та дешевше, але їх важче ремонтувати, адже при поломці насоса або двигуна, доведеться міняти установку цілком. Також моноблок працює менш плавно.
Мотори бувають електричними та паливними. Електро-моделі найпопулярніші, адже доступ до електрики є майже на кожній фермі. Досить підключити пристрій до розетки, щоб почати працювати. Однак, якщо плануєте доїти тварин на вулиці, далеко від розеток, не обійтися без доїльного апарату, який працює на бензині. Враховуйте, що він дорожче в обслуговуванні, адже купувати бензин доведеться відносного регулярно.
Силовий вузол доїльної установки також може бути масляним або сухим. Доїльні апарати масляного типу працюють тихо, довго, плавно, так як кожна деталь двигуна та насоса змащується спеціальним індустріальним маслом. Рідина надходить з маслянки — в більшості пристроїв застосовується техніка крапельної подачі. Ризик потрапляння мастильного матеріалу в продукт відсутній.
Мінус масляних доїльних установок для 4 кіз — вони ламаються, якщо їх включати при низькій температурі навколишнього середовища. Наприклад, взимку мехдойку треба переносити в корівник або доїльний зал.
Матеріали доїльного обладнання
Для створення доїльного обладнання молочної лінії використовують різні матеріали. За українським і міжнародним ГОСТами застосовувати можна запчастини з:
- полікарбонату;
- поліпропілену;
- нержавійки;
- алюмінію.
Дуже важливо підібрати кращий матеріал для доїльного бідона, доїльних склянок і молочних шлангів, адже вони будуть безпосередньо контактувати з продуктом. Матеріал не повинен окислюватися, псувати смак молока. Крім того, він повинен без проблем відмиватися від молочних патьоків. Простіше з молочними рукавами, які завжди роблять з пластика. Найпопулярніші рішення для склянок і бідонів — нержавіюча сталь і комбіновані запчастини.
Дійкова гума — витратний матеріал, який роблять з чорної та силіконової гуми. Чорна гума (каучук) зберігає придатність для використання протягом 6 місяців. Силікон коштує дорожче, але він більш пружний, і замінювати його треба всього лише один раз в два роки.
Де купити доїльний установку для 4 кіз в Україні?
Якщо у вас на фермі велике поголів'я дрібної рогатої худоби, то ми рекомендуємо купити доїльну установку для чотирьох кіз. Моделі АІД-1,2,3, УІД-10 з вітчизняними та імпортними пульсаторами є в інтернет-магазині DaMilk. Ціна на більшість доїльних установок — від виробника. В каталозі є також моделі Буренка, ДаМілк, Велес, Імпульс, а також сепаратори, олійниці та окремі запчастини до доїльного обладнання.
Оплата — безготівковим розрахунком або післяплатою (наложеним платежем). Доставка — в будь-яке місто чи селище України "Новою Поштою" або фірмою "Інтайм". Менеджери інтернет-магазину ДаМілк також візьмуть замовлення від клієнтів, які проживають за межами України.