Доїльні апарати в каталозі Дамілк: купити в Херсоні
Купити доїльний апарат в Херсоні можна з двома цілями: комфортне ведення приватного господарства або розвиток тваринницького бізнесу на фермі. Мехдойка спростить доїння корів, кіз і овець. Тварини будуть рідше хворіти маститом, будуть більш рясно віддавати молоко, а оператор доїння нарешті почне менше часу витрачати на механічну і важку роботу.
Чим доїльний апарат відрізняється від доїльної установки?
Якщо прийшли до висновку, що пора купити доїльний апарат, в Херсоні у вас є для цього всі можливості. Знайти хорошу мехдойку можна на ринку або в інтернет-магазині. Однак, вибирати пристрій доведеться самостійно, та спочатку визначитеся: чи потрібна вам доїльна установка, або доїльний апарат в повному зборі.
Доїльна установка — це лише один елемент апарату машинного доїння. У ній створюється вакуум за допомогою пластинчато-роторного або, рідше, мембранного насоса. Її купують окремо, якщо старий силовий вузол апарату зламався, а обладнання залишилося цілим і неушкодженим.
Повний комплект доїльного апарату купують частіше, адже його можна відразу почати використовувати. У комплекті є всі необхідні елементи: вакуумрегулятор, силовий вузол, бідон, шланги, підвісне обладнання, витратні матеріали.
Що врахувати при виборі доїльного апарату?
Коли вибираєте доїльний апарат, а не установку, то враховувати доведеться набагато більше характеристик: продуктивність силового вузла, тип апарату, матеріал кожного окремого елемента молочної лінії, його розміри. Детальніше про кожну характеристику доїльного апарату.
Тип пристрою: масляна або суха мехдойка?
У масляних доїльних апаратах є два додаткові елементи: маслянка і шланги для транспортування масла до деталей. Індустріальне масло ніколи не потрапить в молочну лінію, надходить тільки до запчастинах мотора і насоса. Масло захищає ці деталі від стирання, та продовжує їх термін експлуатації.
Сухі доїльні апарати служать не так довго. У них є й інші недоліки: гучний двигун, не дуже плавна робота. Переваг лише дві: сухі доїльні апарати дешевше, а також вони працюють навіть при мінусовій температурі на вулиці. Якщо у вас масляна мехдойка, то взимку ви зможете включити її тільки всередині приміщення. Найчастіше — це доїльний зал або корівник.
Продуктивність
Для невеликого поголів'я вибирають найбільш бюджетні доїльні апарати. Наприклад, АІД-1. Він обслуговуватиме за один сеанс 7 корів або близько 20 кіз/овець. Цього достатньо для малої ферми. Якщо тварин всього кілька, то підійде навіть апарат машинного доїння Імпульс. Він працює на застарілому мембранном насосі, коштує дуже дешево, але впорається з необхідністю обслужити 3-4 корів за один сеанс.
Якщо ферма розширюється і кількість поголів'я зростає, то краще не економити на продуктивності доїльного апарату. У Херсоні чимало великих ферм, яким потрібні саме доїльні апарати останнього покоління. В такому випадку можна купити мехдойку АІД-10 або УІД-10 харківської компанії Damilk. До них можна приєднати кілька доїльних ліній, і ви обслужите близько 30 корів за один раз. Кіз і овець — приблизно 80-90.
Конструкція шасі
Для приватного господарства часто беруть стаціонарні мехдойки, які не вийде з комфортом переміщати з місця на місце. До них тварин підводять вручну. Це займає багато часу, однак, це не проблема, якщо тварин всього 3-4 голови. Коли ж поголів'я більш численне, це стає проблемою. Тут потрібен мобільний доїльний апарат.
Є два види мобільних доїльних апаратів. Перший вид шасі — кронштейнове шасі. Воно створено для доїння тварин в умовах облаштованого доїльного залу. На вулиці використовувати його буде некомфортно. Для таких випадків зробили шасі-візок. Саме такий доїльний апарат частіше купують в Херсоні та Херсонській області.
Вид пульсатора і система доїння
У сучасному тваринництві використовують три системи доїння: синхронну, попарну та послідовну. Синхронна підходить і для корів, і для кіз/овець. Для неї потрібно купити доїльний апарат з нерегульованим пульсатором. Саме їх виробляють в Україні. Недолік системи — тваринам дискомфортно через занадто інтенсивне та неприродне стискання часток вимені. Через це їх молоковіддача знижується.
Принцип попарної та почергової системи однакові — по черзі стискаються різні частки вимені. Однак, першу використовують для корів, а другу — для кіз і овець. Вона вважається світовим стандартом в тваринництві. Фермерські молочні господарства в Європі давно перейшли на неї, і Україні поступово йде в цьому напрямку. Все частіше з'являються в Херсоні доїльні апарати з регульованими пульсаторами для цих систем доїння.
Проводять такі пульсатори тільки за кордоном, але компанія Дамілк купує їх для комплектації "Євро" своїх моделей.
Підвісне обладнання (доїльний павук)
Доїльне обладнання — перше місце, куди молоко потрапляє з вимені, щоб потім потрапити в доїльний бідон. Спочатку молоко опиняється в доїльних склянках, потім по шлангах потрапляє в колектор, і вже з нього витікає в основний молочний рукав. Пункт призначення продукту — доїльне відро.
У комплект доїльного апарату входить від одного до чотирьох молочних ліній. Доїльних бідонів: один або два. Коли вибирають доїльне обладнання для мехдойки, враховують розмір деталей і матеріал, з якого вони зроблені.
Виробники і моделі доїльних апаратів
Основні виробники доїльних апаратів в Україні:
- Дамілк;
- Буренка;
- Велес;
- імпульс;
- Доярочка.
Для великих ферм підійдуть моделі від перших двох виробників. Особливо масштабний вибір пропонує харківський бренд Дамілк. Тут жителі Херсона можуть купити доїльний апарат з маркуванням:
- "Євро" (регульований пульсатор);
- "Коза" (доїльне обладнання для обслуговування малої рогатої худоби);
- "Пластик" (пластикові стакани);
- "Нержавіючі" (стакани з нержавійки);
- та інші.
Рекомендації по експлуатації
Якщо слідувати порадам по експлуатації, то апарат машинного доїння прослужить довше, а тварини з часом почнуть віддавати більше молока.
- Доїльне обладнання не повинно забруднюватися, тому його чистять після кожного сеансу. Якщо цього не зробити, то в залишках молока на стінках деталей почнуть розвиватися бактерії. Чистку проводять теплою водою і спеціальними йоржиками. Продаються такі йоржі завжди комплектом. Купити їх можна разом з доїльним апаратом.
- Якість його функціонування мехдойки залежить від хорошого стану всіх запчастин, включаючи і витратні матеріали. Регулярно перевіряйте стан деталей, включаючи прокладки-ущільнювачі, цілісність перехідників і дійкової гуми. Вчасно міняйте витратні матеріали, термін експлуатації яких добігає кінця. Наприклад, каучукові дійкові гуми служать 6 місяців, а силіконові - 2 роки.
- Для масляного апарату не забувайте міняти змазує матеріал в маслянки. Підійде звичайна "веретенка". Також не варто включати масляну мехдойку при мінусовій температурі на вулиці.
- Сеанс доїння не повинен тривати довше, ніж вказано в інструкції до моделі.
- Сеанс підійшов до кінця — спустошите ресивер. Для цього з ємності дістають заглушку, і виливають залишки конденсату з апарату, перевернувши його.
Де купити доїльні апарати в Херсоні?
Купити доїльні апарати в Херсоні можна в інтернет-магазині Damilk. Тут є широкий асортимент, гарантії якості та ціни виробника. Ви заощадите, але також зможете бути впевнені в тому, що товар виправдає ваші очікування. На сайті Дамілк ви також знайдете сепаратори, маслобойки та окремі запчастини до агрегатів фірми.
Доставка: Нова Пошта по всій Україні. Оплата двома способами: накладений платіж або переказ з банківської карти. Можливі кур'єрська доставка і відправка товару в країни ближнього зарубіжжя.
Доставка
Доїльні апарати Харків, доїльні апарати Дніпро, доїльні апарати Львів, доїльні апарати Полтава, доїльні апарати Одеса, доїльні апарати Вінниця, доїльні апарати Тернопіль, доїльні апарати Хмельницький, доїльні апарати Донецьк.