Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" А
Новий доїльний апарат АІД-10 перевершив попередні моделі по продуктивності та комфортабельності. При цьому ціна доїльного апарату АІД все ще нижче, ніж у імпортних моделей. Цей пристрій відмінно підійде для молочних ферм середнього розміру: з поголів'ям до 34 корів. Вибираючи мехдойку, придивіться на комплектації — у кожної з них є свої особливості. Цей комплект відрізняється наявністю регульованого пульсатора та збільшеним стандартним колектором.
Продуктивність
Продуктивність доїльного апарату АІД 10 побила рекорди попередніх моделей. Тепер за один сеанс можна обслужити до 34 корів. Однак, для цього доведеться докупити ще одну молочну лінію. У цьому комплекті доїльне обладнання розраховане на одночасне доїння однієї корови. Тому апарат в такій комплектації варто купити, якщо у вас на фермі 17-18 корів.
Особливості конструкції силового агрегату
Модульна конструкція силового агрегату АІД-10 робить ремонт установки простим і дешевим. Якщо вийшла з ладу одна деталь — замінити можна тільки її, не викидаючи весь апарат. При цьому весь функціонал АІДа був збережений і поліпшений. Насос став більш продуктивним, двигун — більш потужним. Шасі — візок. Є об'ємний ресивер, який захищає агрегат від попадання вологи всередину помпи.
Двигун
Двигун доїльного апарату став потужнішим, і тому пристрій працює безперервно до двох годин. Так як модель масляна, деталі змащуються індустріальним маслом. Це захищає двигун від зносу, та він прослужить вам набагато довше.
Насос
Пластинчато-роторний насос в мехдойці по продуктивності досягає показників 16 м³/год. Тому він запросто одночасно обслуговує декілька тварин, та й здатний безперервно працювати 120 хвилин. Фермеру треба час від часу перевіряти стан текстолітових пластин, і міняти їх, якщо вони занадто потерлися.
Доїльне відро
Доїльний бідон для АІД 10 вміщує до 19 літрів молока. Часто зупиняти роботу, щоб спустошити ємність, не доведеться. При цьому відро прослужить довго, адже всі його елементи зроблені з міцних матеріалів, стійких до абразивного зносу. Хомут горловини зроблений з нержавіючої сталі. Між ним і кришкою доїльного відра укладають гумову прокладку. Тоді бідон щільно зачиняють, і вакуум підтримується в молочній лінії. Корпус бідона зробили з алюмінію. Він менш довговічний, ніж нержавіюча сталь. Однак, міцності вистачить на кілька років вперед, і при цьому ціна доїльного апарату нижче, якщо не все відро зроблено з нержавійки.
Комплектація
Машина індивідуального доїння складається з доїльного апарату, доїльного бідона та доїльного обладнання. З доїльного обладнання в комплекті представлені: каучукова дійкова гума, алюмінієві доїльні стакани, колектор на 240 м³, шланги та патрубки.
Особливості
Відмінності між комплектаціями полягають в особливостях пульсатора або доїльного обладнання. У цього комплекту кілька особливих рис: регульований пульсатор, збільшений колектор, алюмінієві доїльні стакани. Це зумовило кілька особливостей доїльного апарату.
Система попарного доїння
Регульований пульсатор Дамілк купує в Туреччині, та додає до деяких комплектації своїх доїльних апаратів. Це пов'язано з попитом: багато українських тваринників планують переходити на попарно систему доїння. Вона більш безпечна для здоров'я тварин, і забезпечує більшу молоковіддачу. Попарне доїння — це європейський стандарт молочного тваринництва.
Доїльний павук
Доїльний павук для корів стандартний. Включає в себе колектор, чотири доїльні склянки та чотири дійкові гуми, а також патрубки та шланги. Однак, є особливості. Колектор тут збільшений: його обсяг складає 240 м³. Він активніше пропускає молоко, тому відмінно підходить для доїння тварин з великою молоковіддачею. Доїльні стакани зроблені з алюмінію, а дійкова гума — з каучуку. Це не такі хороші матеріали, як нержавіюча сталь і силікон, але вони дешевші, та добре справляються зі своїми завданнями.
Рекомендації по використанню
Не перевищуйте рекомендовану тривалість одного сеансу — 2 години. Після завершення очистіть доїльне обладнання за допомогою спеціальних йоржиків і теплої води. Можна використовувати спеціальні миючі засоби. Також перевіряйте час від часу стан окремих запчастин: прокладок-ущільнювачів, дійкової гуми, текстолітових пластин. Це може бути мінімальне пошкодження, яке знизить продуктивність пристрою. Також регулярно доливайте масло в масленку, та не включайте апарат взимку поза приміщенням.