Джерсейська порода корів: огляд, характеристики, фото, відео

11 січня 2020

Вибір тварин, котрих ви плануєте розводити впливає на продуктивність і якість роботи фермерського господарства. Джерсейська порода корів заслужено вважається однією з найпродуктивніших і зручних в розведенні. Цей вид тварин родом з острова Джерсі, що розташований в протоці Ла-Манш. 

Вибір тварин, котрих ви плануєте розводити впливає на продуктивність і якість роботи фермерського господарства. Джерсейська порода корів заслужено вважається однією з найпродуктивніших і зручних в розведенні. Цей вид тварин родом з острова Джерсі, що розташований в протоці Ла-Манш. Від імені «історичної батьківщини» тварини отримали свою назву. Появу породи пов'язують зі схрещенням двох-трьох інших видів в XVIII столітті. Зберегти унікальність корів допоміг мораторій на ввезення іншої худоби на острів.

Тварини користуються популярністю в усьому світі, завдяки тому, що молоко джерсейської породи дуже жирне 6-8%. При цьому корови невибагливі в догляді.

Розводити тварин можна практично в будь-якому кліматичному регіоні. Стійкість до погодних умов виробилася у худоби завдяки особливостям острова Джерсі. Випас на свіжому повітрі при постійних сильних вітрах, мінливості місцевого клімату, сформували стійкість до будь яких умов В результаті тварини успішно розводяться в Британії, США, Європі, Африці, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах.

Як переносять холодну пору року корови джерсейської породи, показує це відео:

Тварини відрізняються невеликими розмірами тіла, в порівнянні з іншими породами. Тому для їх утримання потрібно менше місця. До того ж, корови і бики їдять небагато корму при високих показниках продуктивності доїння апаратами Дамілк.

Опис джерсейської породи

Тварини мають кілька характерних ознак. Завдяки особливостям зовнішнього вигляду, характеру, виділити корів серед іншого худоби просто:

  • довга шия зі складками;
  • голова невеликого розміру;
  • широко поставлені очі з вузьким чолом і широкими надбрівними дугами;
  • плоский тулуб з увігнутим хребтом і косими ребрами;
  • піднята основа хвоста з неправильним задом;
  • глибока (до 63 см) і широка (до 38 см) грудина;
  • вим'я великого розміру має форму чаші.

Тварини виростають приблизно до 125 сантиметрів. Бики важче корів - 560-760 кілограмів проти 370-400 кг. Телята народжуються вагою в 19-22 кг, що для великих тварин досить мало. Порода корів джерсі виділяється стабільним забарвленням. Колір шерсті варіюється від світло-рудого до темно-бурого. У биків на спині темна смуга. Світлі плями розташовуються навколо носа, на вухах, ногах і нижній частині тулуба.

За характером джерсейська порода корів полохлива, довго звикає до господаря. Зважаючи на це, розводити тварин необхідно подалі від великих міст, джерел гучних звуків.

Характеристики джерсейської породи корів

Тварини належать тільки до молочного типу, завдяки якостям молока. Цінність м'яса і шкіри низька. Молочна продуктивність джерсейської породи корів висока - в день видоюється 25-30 літрів. Середній удій протягом року становить 5000-5500 кг (тисяча кілограмів на 100 кг ваги тварини).

Для отримання молока з жирністю 7-8% відсотків, яким славиться джерсейська велика рогата худоба, необхідне правильне харчування. В процесі важливо використовувати якісні корми, мінерали і вітаміни.

Цінність джерсейської породи полягає в жирному молоці. З нього виходять відмінні продукти - масло, сири, морозиво, інша їжа.

Молочна джерсейська корова може схрещуватися з іншими породами, але потомству передаються не тільки позитивні ознаки породи, а й недоліки фігури, слабка мускулатура. Тому для селекції важливо підбирати більш сильних самців і самок для компенсації фізичних вад тварини.

Особливості утримання

Джерсейській породі корів не потрібні особливі умови догляду та проживання. Тварини за своїми звичками невибагливі, добре себе почувають в будь-якій обстановці, крім гучного оточення. Для утримання достатньо хорошої вентиляції в приміщенні. При цьому коровам важливо забезпечити доступ до відкритих пасовищ. Також потрібно проводити стандартний ветеринарний контроль здоров'я.

Після звикання до господаря проявляється спокійний і лагідний характер тварин. Для завоювання довіри потрібно демонструвати турботу і любов до корівок.

Джерсейська ВРХ споживає на 20% менше кормів, в порівнянні з іншими молочними породами. При цьому в харчуванні тварини невибагливі. Використовувати можна різні види їжі - солому, комбікорм, овочі.

Розведення джерсейських корів

Дозрівання статевого характеру тварин настає рано - на другому-третьому році життя. Телята джерсейської породи народжуються без труднощів. Часто навіть не потрібно втручання людини. При цьому маса новонароджених складає всього 19-22 кілограми, тому основний догляд потрібен після появи малюка на світ. Для вирощування здорових тварин потрібно дотримуватися таких правил:

  • відразу після пологів треба покласти теля на покривало коло морди корови. Вона повинна облизати малюка;
  • якщо мама відмовляється облизувати теляти, необхідно самостійно обтерти його соломою;
  • після цієї процедури потрібно дати відпочити корові і забрати малюка в тепле приміщення;
  • корова після пологів дає мало молозива, тому перший удій віддається тільки теляті;
  • протягом тижня малюкові потрібно давати велику кількість молока, після чого додавати в раціон солому. На 20-30 день в їжу йдуть ретельно вимиті овочі. Після двох місяців догляду теля випускається на пасовище нарівні з іншими тваринами. На цьому турбота про його раціон закінчується - малюк пристосовується до будь-якого корму.

Самиці, що отелилася також необхідний уважний догляд. Особливо важливо підвищити частоту доїння - 5 разів на добу протягом 4-х днів, потім не менше 4-х разів за 8 днів, далі тричі. Після цього відбувається повернення до звичного режиму.

Раціон корів джерсі після народження телят, має включати протягом 20-ти днів тільки комбікорм. Поїти тварин потрібно теплою водою два рази на добу. При набряканні вимені потрібно скоротити кількість рідини. Після двадцятиденного строку можна повертатися до звичайного харчування.

Цінність джерсейської породи

Популярність тварин пов’язана з численними перевагами, в порівнянні з іншими видами:

  • велика продуктивність надоїв;
  • висока жирність молока;
  • простота догляду, пристосованість тварин до навколишніх умов;
  • високі показники репродуктивності, легкість отелення;
  • міцне здоров'я;
  • смакові якості молока;
  • мала затратність на утримання худоби.

Джерсейська порода корів, характеристика котрої включає такі особливості, має також ряд недоліків. Вони незначні, але вимагають до себе уваги при розведенні тварин.

Недоліки породи

До мінусів цього виду відносяться кілька пунктів:

  • виключно молочний тип. Будова тіла джерсейської породи корів не дає можливості отримувати багато м'яса;
  • полохливий характер, тривале звикання до господаря. Цей недолік компенсується дбайливим доглядом за тваринами з боку людини і розміщенням худоби в спокійній, тихій місцевості;
  • неправильне розташування задніх ніг, з огляду на специфічну будову скелета.

Недоліки тварин умовні, легко компенсуються перевагами породи. Тому фермери без побоювань розводять цей вид в країнах по всьому світу.

Де можна купити корову джерсейської породи?

Тварини активно продаються в Україні. Скільки коштує одна тварина, залежить від продавця, але орієнтуватися можна на те, що джерсейська порода корів за ціною в 300 $ за теляти - це нормальна вартість. Показник змінюється, в залежності від родоводу тварин, місця розведення.

Можна купити корову джерсейської породи з домішками інших порід. Такі тварини переймають жирність, якість молока, при цьому коштують дешевше. Звичайно, продаж корів джерсейської породи з чистою родоводу користується великим попитом, але покупка метисів також популярна. При такому змішанні поєднуються не лише найкращі якості видів, а й недоліки.

З огляду на переваги, які має джерсейська порода, ціна на корів молочного напряму демократична. Тварини легко переносять східноєвропейський клімат, не втрачаючи молочну продуктивність і якість молока.

Джерсейській породі корів віддають перевагу власники приватних фермерських господарств і виробники молочної продукції промислових масштабів. Обидва напрямки діяльності доводять, що дана порода має високу цінність. Молоко у корів смачне, і воно з легкістю стає найкращим інгредієнтом для виробництва різних видів молочної продукції.

Інші статті та новини
Хітові товари
  1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
    15 100 ₴
  2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Євро 240-оригінал" П
    12 300 ₴
  3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
    10 400 ₴
  4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" П
    11 250 ₴
  5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П
    11 500 ₴
  6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10  "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
    13 650 ₴