Робимо доїльний апарат своїми руками. Інструкція для новачків
Технічні пристрої, які створюють для того щоб полегшувати щоденну людську працю, все більше і більше стають популярними. Мова йде не тільки про жителів великих «просунутих» мегаполісів, а й про сільських жителів. Тому що саме вони щодня займаються важкою фізичною працею. Догляд за тваринами вимагає багато зусиль.
Технічні пристрої, які створюють для того щоб полегшувати щоденну людську працю, все більше і більше стають популярними. Мова йде не тільки про жителів великих «просунутих» мегаполісів, а й про сільських жителів. Тому що саме вони щодня займаються важкою фізичною працею. Догляд за тваринами вимагає багато зусиль. Наприклад, процес ручного доїння, насправді набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Доїльний апарат - це те, що може максимально полегшити життя дояркам. Якщо ваше господарство ще недостатньо велике, або ви не можете придбати доїльний апарат, ви можете спробувати зробити доїльний апарат своїми руками, або замовити його тут.
Як зробити доїльний апарат своїми руками?
Складність полягає в тому, що зробити саморобний доїльний апарат від А до Я буде нелегко. Для цього доведеться власними зусиллями виточувати кожен окремий елемент, виконувати гнучкі деталі з підручних засобів. Для спрощення процесу складання рекомендується купувати вже готові вузли, які повинні підходити по конструкції для тієї чи іншої обраної вами моделі.
Яка б модель апарату не була основою вашого творіння, в будь-якому випадки повинна складатися з наступних компонентів:
Двигун. Це серце доїльного апарату. Він може бути електричний або працювати на ручному або ножному приводі.Вакуумный насос. Він буває масляний або сухий;
Доїльні комплектуючі. Вони складаються з: підвісного вузла, пульсатори, доїльних склянок, молочних шлангів, колектора і ємності для молока.
Корисні поради при виборі комплектуючих:
- при покупці двигуна, звертайте увагу на те, наскільки він потужний і наскільки економічний, в плані споживання електроенергії;
- що стосується насоса, то, як ми вже говорили, в основному вони бувають або масляного типу, або сухого.Відрізняються вони тим, що масляний насос працює набагато тихіше сухого, але в догляді він більш незручний. Так, як постійно потрібно міняти масло і контролювати його кількість. Сухий же тип насоса, в догляді невибагливий, але своїм шумом може лякати тварин;
- підвісні доїльні деталі теж вибирати слід ретельно. Склянки для доїння тісно пов'язані з вим'ям корови, і від їх якості залежить, то наскільки комфортно буде тварині в процесі доїння. Соскова гума повинна бути виконана з якісних матеріалів. Якщо при її виробництві виробник використовував вторинну сировину або різні домішки, то вона швидко втратить пружність. У ній можуть з'являтися тріщини, які можуть сприяти появі шкідливих мікроорганізмів, в свою чергу здатні викликати серйозні захворювання вимені корів.
Що стосується шлангів для молока, то краще вибирати прозорі. Тому що Ви зможете повністю контролювати те, як тече молоко і коли потрібно закінчити доїння, щоб не передоїть вим'я;
Ємність для молока часто використовується алюмінієва, вона дешевше, ніж з нержавіючої сталі, але термін експлуатації має менше.
Щоб привчити тварин до машинного доїння, перш за все, потрібно дати коровам звикнути до пристрою: до шуму під час роботи і зовнішнього вигляду. Багато часу це не займе. За два-три дні тварини повністю адаптуються. Для цього апарат необхідно поставити в тому місці, де зазвичай ви даруєте тварин. Включити його, але все одно продовжувати доїти руками. Так корівки звикнуть до роботи апарату, і вже не будуть його боятися, а згодом будуть добре доїтися.
Схема доїльного апарату
Вам допоможуть зробити доїльний апарат для кіз, корів своїми руками ця схема. На ній детально зображено, як повинен виглядати правильно зібраний агрегат, і з чого він складається.
- електродвигун;
- огорожа;
- Вакуумний насос;
- Вакуум-магістраль;
- Вакуум-балон;
- Випускна труба;
- Діелектрична вставка;
- вакуумметр;
- Доїльний стакан;
- колектор;
- Шланг для молока
- Вакуумний шланг;
- Доїльне відро;
- пульсатор;
- Магістральний шланг;
- Вакуум-регулятор;
- Повітряний кран.
Як зібрати доїльний апарат своїми руками, можна дізнатися з відео, які в інтернеті безліч. Також в цьому питанні вам можуть допомогти фахівці компанії Дамілк. Для детальної інформації телефонуйте за номером 066 514 99 97.