Будова доїльного апарату

11 січня 2020

Доїльний апарат - це апарат для механічного доїння корів, кіз і овець. Обладнання забезпечує двотактне доїння шляхом стиснення і розстиснення соска, завдяки чому створюється ефект ручного доїння. Більш докладно про будову доїлки і про те, як вона працює, ми розповімо в цій статті.

Принцип роботи доїльного апарата

В роботі доїльного апарата немає нічого складного: поки в підсосковій камері підтримується низький тиск, в міжстінній камері відбуваються пульсації вакууму, і сосок стискається. У першому відсіку тиск періодично змінюється. Коли він встановлюється на одному рівні в обох камерах, під впливом тиску вакууму молоко відправляється з соска у відділення колектора.

Звідти рідина переходить в доїльний бідон. Як тільки в міжстінній камері тиск доходить до вище атмосферного рівня, гумова трубочка стискає сосок, перешкоджаючи виділенню молока. Таким от нехитрим чином відбувається двотактне доїння шляхом стиснення і всмоктування вимені тварини. Масаж вимені сприяє профілактиці різних захворювань, що є одним з безперечних плюсів у використанні мехдойки.

Будова доїльного апарату

Доїлка складається з чотирьох доїльних стаканів, молочних шлангів, доїльного бідона, колектора, пульсатора, а також доїльної установки з насосом і двигуном.

Колектор

Колектор доїльного апарату являє собою невеликий блок з підстави (з пластика або металу) і пластикової кришки. Усередині колектора розміщені камери, клапани та мембрани. Він працює за рахунок примусового впливу пульсатора. Колектор розподіляє змінний вакуум в доїльних стаканах і збирає молоко з них.

Після того, як потрапляє молоко, воно по трубках переходить в доїльний бідон. Колектори поділяють на двотактні і трехтактні. Двотактні складаються з молочної і вакуумних камер. Трикамерні, відповідно, мають дві розподільні камери для молока і одну для вакууму.

Пульсатор

Пульсатор доїльного апарату забезпечує більш високу якість доїння і продуктивність обладнання. Без нього не може обійтися жодна мехдойка. Він відповідає за перемикання змінного вакууму і атмосферного тиску. Пульсатор може бути регульованим і нерегульованим.

Нерегульований пульсатор - це невеликий пластиковий клапан з двома розподільниками. Такий пульсатор має, як правило, велика частина моделей доїльних апаратів.

_

Регульований пульсатор стане в нагоді при коливаннях змінного вакууму і атмосферного тиску, коли їх потрібно відновити в звичний режим.

Пульсатор повинен працювати надійно і без перебоїв. В іншому це може привести до погіршення здоров'я вимені тварини або до поломки доїльного апарату. Необхідно розуміти, що при механічному доїнні тварина звикає до певного числа пульсацій, тому різка їх зміна може привести до стресу для нього.

Доїльні стакани

Доїльні стакани доїльного апарату представляють собою циліндри з оголовком. Циліндри і оголовок можуть бути виконані з пластика або неіржавіючої сталі. До доїльних стаканів приєднуються гумові трубки, по яких від вимені випливає молоко.

Найбільшим терміном експлуатації відрізняються доїльні стакани з нержавійки. Вигідною альтернативою стануть доїльні стакани комбінованого типу. Незважаючи на те, що доїльні склянки із пластику досить міцні, довго служити вони не будуть, тому їх необхідно періодично міняти.

Двигун

Двигун доїльного апарату може працювати або на електроенергії, або на бензині. Різниці в роботі між електричною і бензиновою мехдойками немає.

Головними технічними характеристиками при описі двигуна є потужність, напруга і кількість обертів на хвилину, іншими словами - швидкість роботи. Чим вище ці характеристики, тим більшу продуктивність дає двигун.

Де купити доїльний апарат за доступною ціною?

Якщо ви запланували покупку мехдойки, рекомендуємо ознайомитися з асортиментом інтернет-магазину Дамілк. На сайті магазина також представлені доїльні відра, олійниці, сепаратори і запчастини до них. Замовлення оплачується післяплатою, готівкою при самовивозі товару зі складу у Харкові, переведенням на розрахунковий рахунок підприємства або банківською картою. Доставка здійснюється по всій території України поштовими службами «Інтайм» і «Нова пошта». Харків'яни також можуть самостійно забрати посилку зі складу або у кур'єра.

Доильный аппарат для корів та для кіз – это аппарат для механического доения коров, коз и овец. Оборудование обеспечивает двухтактное доение путем сжатия и разжатия соска, благодаря чему создается эффект ручной дойки. Более подробно об устройстве доилки и о том, как она работает, мы расскажем в этой статье.

Принцип работы доильного аппарата

В работе доильного аппарата нет ничего сложного: пока в подсосковой камере поддерживается низкое давление, в межстенной камере происходят пульсации вакуума, и сосок сжимается. В первом отсеке давление периодически меняется. Когда оно устанавливается на одном уровне в обеих камерах, под воздействием давления вакуума молоко отправляется из соска в отделение коллектора.

Оттуда жидкость переходит в доильный бидон. Как только в межстенной камере давление доходит до выше атмосферного уровня, резиновая трубочка сжимает сосок, препятствуя выделению молока. Таким вот нехитрым образом происходит двухтактное доение путем сжатия и всасывания вымени животного. Массаж вымени способствует профилактике различных заболеваний, что является одним из несомненных плюсов в использовании мехдойки.

Устройство доильного аппарата

Доилка состоит из четырех доильных стаканов, молочных шлангов, доильного бидона, коллектора, пульсатора, а также доильной установки с насосом и двигателем.

Коллектор

Коллектор доильного аппарата представляет собой небольшой блок из основания (из пластика или металла) и пластиковой крышки. Внутри коллектора размещены камеры, клапаны и мембраны. Он работает за счет принудительного воздействия пульсатора. Коллектор распределяет переменный вакуум в доильных стаканах и собирает молоко из них.

После того, как туда попадает молоко, оно по трубкам переходит в доильный бидон. Коллекторы разделяют на двухтактные и трехтактные. Двухтактные состоят из молочной и вакуумных камер. Трехкамерные, соответственно, имеют две распределительные камеры для молока и одну для вакуума.

Пульсатор

Пульсатор доильного аппарата обеспечивает более высокое качество доения и производительность оборудования. Без него не может обойтись ни одна мехдойка. Он отвечает за переключение переменного вакуума и атмосферного давления. Пульсатор может быть регулируемым и нерегулируемым.

Нерегулируемый пульсатор – это небольшой пластиковый клапан с двумя распределителями. Такой пульсатор имеет, как правило, большая часть моделей доильных аппаратов.

Регулируемый пульсатор пригодится при колебаниях переменного вакуума и атмосферного давления, когда их нужно восстановить в привычный режим.

Пульсатор должен работать надежно и без перебоев. В противном это может привести к ухудшению здоровья вымени животного или к поломке доильного аппарата. Необходимо понимать, что при механической дойке животное привыкает к определенному числу пульсаций, поэтому резкая их смена может привести к стрессу для него.

Доильные стаканы

Доильные стаканы доильного аппарата представляют собой цилиндры с оголовком. Цилиндры и оголовок могут быть выполнены из пластика или нержавеющей стали. К доильным стаканам присоединяются резиновые трубки, по которым от вымени вытекает молоко

Наибольшим сроком эксплуатации отличаются доильные стаканы из нержавейки. Выгодной альтернативой станут доильные стаканы комбинированного типа. Несмотря на то, что доильные стаканы из пластика достаточно прочные, долго служить они не будут, поэтому их необходимо периодически менять.

Двигатель

Двигатель доильного аппарата может работать либо на электроэнергии, либо на бензине. Разницы в работе между электрическим и бензиновой мехдойками нет.

Главными техническими характеристиками при описании двигателя является мощность, напряжение и количество оборотов в минуту, иными словами – скорость работы. Чем выше эти характеристики, тем большую производительность дает двигатель.

Где купить доильный аппарат по доступной цене?

Если вы запланировали покупку мехдойки, рекомендуем ознакомиться с ассортиментом интернет-магазина Дамилк. На сайте магазина также представлены доильные ведра, маслобойки, сепараторы и запчасти к ним. Заказ оплачивается наложенным платежом, наличными при самовывозе товара со склада в Харькове, переводом на расчетный счет предприятия или банковской картой. Доставка осуществляется по всей территории Украины почтовыми службами «Интайм» и «Новая почта». Харьковчане также могут самостоятельно забрать посылку со склада или у курьера.

 
Інші статті та новини
Хітові товари
 1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
  11 900 ₴
 2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Євро 240-оригінал" П
  12 300 ₴
 3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
  10 400 ₴
 4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" П
  11 250 ₴
 5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П
  11 500 ₴
 6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
  13 650 ₴