Огляд доїльного апарату АИД-10

15 жовтня 2020

Апарат індивідуального доїння АІД-10 для корів і кіз, у порівнянні з АІД-1, є більш потужною установкою. Призначений для роботи одночасно з двома доїльними відрами. Продуктивності АІД-10 досить для доїння стада до 20 корів або 40 кіз. Випускається у великій кількості комплектацій, докладному опису яких буде присвячена окрема стаття. В рамках цього огляду зупинимося на описі вакуумної установки АІД-10.

Загальне враження

В огляді АІД-1 я не один раз зазначав приємний момент — виробник не заощаджує на матеріалах. І було приємно побачити другий доїльний апарат, зроблений з добротних матеріалів, з якісною обробкою порошковими фарбами. Все зроблено дуже добротно. І якщо один апарат — просто удача, то два апарати, зроблених на совість, говорять про чесне відношення до своїх клієнтів.

Загальне компонування

Доїльна установка Дамілк АІД-10

Зовнішній вигляд вакуумної установки апарату індивідуального доїння АИД-10

Вакуумна установка зібрана на рамі. Рама складається з гнутої труби квадрата, фланця, осі коліс і перемичок для кріплення двигуна і насоса. Зовні від рами АІД-1 рама АІД-10 відрізняється кошиком, в якому знаходиться місткість для збору відпрацьованого масла. У передній частині рама через фланець двома болтами кріпиться до стійки — ресивера. Стійка-ресивер універсальна для лінійки доїльних апаратів АІД. Рама стоїть на двох колесах.

Стійка-ресивер докладно описана в огляді апарату АІД-1, тому не будемо повторюватися.

АІД-10 не укомплектовано чохлом двигуна. Причина проста — компактність апарату не дозволить розмістити на чохлі два доїльних відра.

Компонування вакуумної установки АІД-10 повністю повторює вакуумну установку АІД-1. При цьому виробник в таких же габаритах сконструював у два рази більш продуктивну установку без зниження надійності.

Двигун і привід насоса

В доїльній установці використовується асинхронний електричний двигун потужністю 1,1 кВт. Двигун забезпечує низький рівень шуму і тривалу роботу без ризику виходу з ладу як у спеку, так і в зимових умовах неопалюваного корівника. Цікаво, що перший дослідний зразок вакуумної установки відмінно працював за температури -5 градусів Цельсія, а ось за температури +30 почалися проблеми. Довелося перепроектувати ротор насоса, і апарат стабільно запрацював в спеку. Мені показували відеоролик зі стабільною роботою АІД-10 на сонці в липні протягом двох з половиною годин. Електромотор встановлено в задній частині рами доїльного апарату над колесами.

АІД-10 Насос з двигуном і маслобаком зі знятим чохлом муфти

АІД-10 Насос з двигуном і маслобаком зі знятим чохлом муфти.

Напівмуфти сталеві, потужність від двигуна до насосу передається трьома гумотканинними ременями. Муфта прикрита окремим чохлом зі зручним доступом для обслуговування — досить відкрутити два гвинти.

Насос роторно-лопатевого типу встановлено на окремих поперечних пластинах рами. Корпус і фланці виготовлені з литого товстостінного чавуну, ротор сталевий, з вуглецевої сталі. Лопатки виконані зі зміцненого полімеру. Над насосом на кронштейні глушника закріплено маслобак. Маслосистема відкритого типу. Масло переміщується у насос вакуумом, конденсується в глушнику і стікає у місткість. Однієї заправки в 75 грамів масла досить для роботи від 1 місяця при поголів'ї 20 корів до 3 місяців при поголів'ї 5 корів.

Надійність насоса висока, лопатки не зламаються навіть у разі падіння відра з молоком, коли молоко йде через ресивер у насос. Часто на виставках стикався з помилкою щодо потрапляння масла в молоко під час використання вакуумних насосів з масляною системою. На жаль, це типовий приклад недобросовісної конкуренції. Повітря, яке відсмоктується з молочного відра, перед тим, як потрапити до насоса, спочатку потрапляє в ручку-ресивер. Масло в молоко може потрапити тільки через неакуратне зберігання місткості з маслом.

Транспортування і зберігання

У конструкції максимально враховані нюанси транспортування і зберігання. Шасі стійке. Конструктивно важливі деталі захищені іншими елементами. Апарат легко перевозити за ручку.

Що в підсумку?

АІД-10 — вибір для тих, хто хоче організувати машинне доїння середнього стада корів або кіз. Простий, надійний, перевірений в кожному елементі. Апарат має великий запас потужності і легко обслуговується. Підтверджує просте правило: якщо не економити на дрібницях, можна зробити якісний продукт.

Порівняємо АІД-10 з аналогічними зарубіжними апаратами. Турецький доїльний апарат на два доїльних відра в жовтні 2020 року коштує 20000 грн. АІД-10 з подібною комплектацією доїльного обладнання обійдеться У 12000 грн. Більш ніж в 1,5 рази дешевше. Але це ще не все. Продуктивність турецького апарату в 1,4 рази нижче продуктивності АІД-10, а це вже про зручність при одночасній роботі з двома коровами. Настає момент закінчення доїння і треба зняти павук зі склянками. За малої продуктивності насоса може статися мимовільне падіння павука з вимені другої корови. Під час роботи з АІД-10 знижується ризик падіння другого павука при перемиканні між коровами.

Не можу обійти зручність сервісу. На жаль, абсолютно надійних пристроїв не буває, а, значить, рано чи пізно клієнт звернеться в сервіс. І в одному випадку це буде сервіс в Україні з пересилкою Україною. В іншому випадку — в Туреччині з міжнародним пересиланням. І весь мій досвід підказує, що турецький апарат буде простіше викинути, ніж переслати до Туреччини, там відремонтувати і знову переслати в Україну.

Доїльна гума, молочні і вакуумні трубки (витратні матеріали, які підлягають регулярній заміні) для АІД-10 повністю збігаються з витратними матеріалами для українських доїльних апаратів і завжди є на складі виробника. Вам достатньо зробити один дзвінок, а далі все залежить від моторності поштової служби. Турецькі витратні матеріали, які підлягають регулярній заміні, їхатимуть до Вас значно довше.

Інші статті та новини
Хітові товари
 1. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/2 Н (два відра)
  18 350 ₴
 2. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" (Силікон) Н
  12 160 ₴
 3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Пластик"
  9 850 ₴
 4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Комбі"
  10 200 ₴
 5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
  13 650 ₴
 6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Пластик" (Силікон)
  10 650 ₴
 7. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Комбі" (Силікон)
  10 800 ₴
 8. Доїльний апарат Дамілк АИД-10 "Євро 140" (Силікон) А
  11 500 ₴
 9. Доїльний апарат Дамілк АИД-10 "Коза" (Євро) 1/1 Н
  11 550 ₴
 10. Доїльний апарат Дамілк АИД-10 "Євро 240-оригінал" А
  10 900 ₴