Як доглядати за телятами в перші місяці

10 січня 2020

Телята, як і дитинчата інших тварин, беззахисні в перші дні після народження. Хоча всі органи й системи сформувалися в утробі матері, вони продовжують розвиватися і після народження. Щоб тварина виросла здоровою та міцною, потрібно правильно доглядати за нею починаючи з перших хвилин після народження.

Телята, як і дитинчата інших тварин, беззахисні в перші дні після народження. Хоча всі органи й системи сформувалися в утробі матері, вони продовжують розвиватися і після народження. Щоб тварина виросла здоровою та міцною, потрібно правильно доглядати за нею починаючи з перших хвилин після народження.

Догляд буде залежати від віку теляти. Згрупуйте свої дії за такими періодами, щоб точно нічого не прогавити.

Догляд за малими телятами

Ми розділили догляд за телятами на етапи. Концентрувалися здебільшого на раціоні тварин.

Але приміщення з новонародженими малюками та їх мамами теж потрібно комфортно облаштувати. Підтримка кімнатної температури й боротьба з вогкістю так само важливі, як і годівля.

Перший тиждень після народження

Відразу після появи на світ, теля майже повністю позбавлене імунної системи. Це підвищує ризик інфекційних захворювань. Виробленню антитіл в крові сприяє молозиво - речовина, яка виробляється в організмі корови. Воно вперше з'являється на останніх днях вагітності і активно виробляється протягом 7-9 днів після народження малюка. Молозиво більш густе та поживне у порівнянні зі звичайним молоком, в ньому багато вітаміну А, корисних білків та жирів. Завдяки їм теля швидко росте та розвивається.

Рекомендується піднести теляти до вимені матері не пізніше ніж через 10-20 хвилин після народження. У перший раз потрібно дати випити йому 1-2 літри молозива.

Тварина сама відчуває почуття голоду та насичення. Тому годуйте її не по чітко встановленому розкладу, а на вимогу. Порція молозива на одне годування становитиме від 1 до 2 літрів.

Коли теляті буде 5 днів від народження, вводьте в його раціон кип'ячену воду з температурою близько 35-37 градусів Цельсія. Для нормального розвитку травної системи вводьте в раціон клітковину. Вибирайте легкий корм на кшталт свіжої дрібностебельчатої трави або сіна. Обидві ці добавки сприяють швидкому засвоєнню і перетравленню продуктів. Підсумок - поживні речовини повністю всмоктуються в стінки кишківника.

2 тижні після народження

Період з 12 дня вважається перехідним між повністю безпорадним дитинчам і цілком самостійним молодняком. В цей час теляті можна почати давати вівсянку, але тільки просіяну. Допускається корм у вигляді киселю з вівсянки. Він буде простіше засвоюватися. Завдяки густій рідкій консистенції теляти легше погодувати цією "стравою".

У такому віці основа раціону теляти - це молоко матері. Якщо його не вистачає, то використовуйте обрат, який залишається після отримання вершків в сепараторі.

3 місяці після народження

Після досягнення телятами 3-місячного віку їх потрібно привчати до стандартного корму дорослих корів і переводити в окремі просторі стійла. Організуйте також обгороджене місце для випасу на вулиці. Встановіть в стійлі містку годівницю. Наповніть її сіном і соломою.

Так ви одночасно привчите тварин до випасу і жорсткої їжі. Доглядайте за тваринами правильно. Тільки так ви отримаєте здорове потомство.

Інші статті та новини