Який доїльний апарат краще сухий або масляний?

10 вересня 2021

Приходить час вибирати доїльний апарат, і спочатку за звичкою багато хто дивиться на сухі моделі. Надто вже багато ще серед українців стереотипів, пов'язаних з олійними доілкамі. Чи виправдані вони? Якщо ні, то який доїльний апарат для корови все-таки краще, і в яких умовах його варто використовувати? Давайте розберемося у всіх тонкощах.

Стереотипи про масляних доїльних апаратах

Є кілька стереотипів, упереджень, про масляних доїльних апаратах. У XX столітті створювали тільки сухі мехдойкі, і наші фермери з недовірою сприйняли оновлення модельного ряду. Ми поспішаємо вас заспокоїти, ці переконання - помилкові. А тепер перерахуємо їх:

  1. Масляні доїльні апарати забруднюють молоко, адже індустріальна мастило потрапляє в молочну лінію. Це не так, шланги для молока і масла відокремлені один від одного. Мастило потрапляє на двигун, до графітових пластин, але не виявиться усередині доїльного обладнання.
  2. Масляні доілкі чи не краще сухих, але при цьому дорожче. Реальні переваги є, і докладніше ми про них незабаром розповімо.
  3. Доїльні апарати для кіз з масельничкою не виробляють, тому є тільки моделі для великої рогатої худоби. Український бренд Damilk виробляє масляні машини, які підійдуть для всіх видів дійних тварин. Наприклад, АИД-10 та УІД-10. Головне, якщо плануєте обслуговувати кіз або овець, вибирайте комплект з відповідним обладнанням.

 

Переваги та недоліки масляних доїльних апаратів для корів і кіз

Є дві основні переваги. Перше - довговічність. Мастило потрібна не просто так, вона знижує силу тертя всередині двигуна, і тим самим подовжує його термін експлуатації. Якщо стандартна суха доілка служить приблизно два роки, то масляна пропрацює без збоїв 3-5 років. Друге - відсутність шуму. Так як сила тертя знижується, вам не доведеться слухати скрегіт металу під час роботи. І ваш комфорт в цьому питанні - це відмінно, але не головне. Зазвичай дійні тварини бояться шуму двигуна мехдойкі, і через це дають менше надою. Масляний доїльний апарат вирішує цю проблему.

Недоліки теж є. Реальні недоліки, а не ті, які були названі в списку міфів. Наприклад, масляні моделі дійсно дорожче. І добре початкова вартість. Вона приблизно рівнозначна. А ось обслуговування. Суху модель купив, і більше не витрачаєш грошей на витратні матеріали. Для масляної доведеться регулярно купувати мастило, чтоба вона працювала коректно. Індустріальна "веретенка", звичайно, не така дорога. Однак, вкладення є вкладення.

Є й особливості експлуатації моделей з маслянками. Якщо взимку витягнути їх на вулицю і включити, то паливо почне замерзати. В результаті ймовірність поломки або банального збою в роботі істотно зростає.

Переваги та недоліки сухих доїльних апаратів

За показниками довговічності, безшумності, та й, частково, продуктивності, сухі доілкі поступаються сучасним аналогам. Вони реально гірше, тому вкладення в маслянку виправдані. Але є і переваги. Так, ви економите на покупці самого пристрою і витратних матеріалів під неї. Ще ви розширюєте можливості використання техніки взимку. Можна включати сухий доїльний апарат для корів і кіз на вулиці, коли температура нижче нульової. Як ми раніше розібрали, з сучасними апаратами індивідуального доїння це неможливо.

Що ще врахувати при вибір доїльного апарату?

Так, ми визначилися з тим, який доїльний апарат краще: сухий або масляний. Однак, коли вирішуєте, який краще купити доїльний апарат, не можна дивитися тільки на одну характеристику. Врахувати доведеться багато показників, та й на бренд подивитися буде не зайвим. В Україні Damilk вважається оптимальним для всіх випадків: і продуктивність максимальна, і комплектацій / моделей багато, і є можливість встановити регульований пульсатор попарного доїння, провести кілька молочних ліній.

Виняток одне - якщо ви вибираєте, який доїльний апарат краще купити для доїння тварин у відкритому полі. Тут потрібна техніка на паливному двигуні, і тільки компанія Корівка в Україні виробляє подібні мехдойкі.

Вивчаючи характеристики, спочатку дивіться на продуктивність. Її повинно вистачати для того, щоб за один сеанс обслужити все ваше поголів'я. Коли тварин занадто багато, доведеться брати кілька найпотужніших агрегатів.

Оптимальний вид насоса - пластинчато-роторний. Конструкція шасі - кронштейн або візок. Із стаціонарними моделями занадто багато мороки, хоча, для приватних господарств і вони можуть стати в нагоді. Кращі купити доїльний апарат, який оснащений регульованим пульсатором. З ним у вас більше можливостей у використанні сучасних систем доїння. А адже правильно підібрана система впливає на молокоотдачу тварин.

Коли вибираєте комплект, дивіться також на доїльне обладнання. Потрібно доїти малий рогата худоба - беріть спеціально створені під них "павуки". Чи плануєте одночасно обслуговувати 2-4 тварин - купіть кілька молочних ліній під вашу модель. Хочете найближчими роками не міняти витратні матеріали та запчастини - вибирайте колектори і стакани з нержавійки, а соскову гуму з силікону.

Економити на доілке ми не радимо. Це вкладення в ваше власну справу, тому витрати швидко окупаються. Головне, не переплачуйте за те, що вам не потрібно. Наприклад, немає сенсу брати АИД-10 для 3-4 тварин. Для розуміння, ця модель за годину може обслужити близько 20 корів або 100 кіз.

Інші статті та новини
Хітові товари
  1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
    11 900 ₴
  2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Коза" (Євро) 1/1 П
    11 700 ₴
  3. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Коза" (Синхронна) 1/2 П
    13 850 ₴
  4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
    10 400 ₴