Доїльні апарати для 1 корови
Доїльний апарат на 1 корову — це пристрій, якого вистачить для невеликих тваринницьких ферм. Якщо кількість поголів'я не перевищує 15 тварин, то навіщо витрачатися на кілька молочних ліній? Можна просто купити доїльний апарат на одну корову, потужності якого буде вистачати на обслуговування всього поголів'я за один сеанс. Інтернет магазин DaMilk пропонує широкий підбір агрегатів, які збігаються з цими вимогами: потужні пластинчато-роторні насоси, пульсатори для синхронного та попарного доїння, доїльне обладнання з різних матеріалів.
Як вибрати доїльний апарат на одну корову?
Немає сенсу купувати доїльний апарат, потужність якого в рази перевищує можливості вашого тваринницького господарства. Єдиний виняток: якщо ви твердо вирішили, що найближчим часом ви збільшите поголів'я, або плануєте спробувати нові методи доїння. Однак, підходити до вибору доїльного апарату все одно доведеться відповідально.
Окремо подивіться на характеристики доїльної установки та доїльного обладнання. У першому випадку огляньте продуктивність пристрою, в другому — екологічність і надійність матеріалу, а також розміри окремих запчастин і витратних матеріалів. Детально розглянемо кожен елемент побутового доїльного апарату.
Двигун і насос
Перші доїльні апарати для корів працювали від мембранних насосів, у яких було кілька важливих недоліків: вони швидко ламалися, працювали шумно, обслуговували за одну годину не більше 6 тварин. Зараз теж можна купити доїльний апарат на одну корову такого типу, але краще придивитися до сучасних моделей.
Мехдойка 21 століття — це мехдойка з пластинчато-роторним насосом. Ціна доїльного апарату з таким силовим вузлом не суттєво вище, але вкладення окупляться значно швидше. Серед основних переваг пластинчато-роторного насоса:
- якщо змащувати ротор індустріальним маслом, працює довше 4 років;
- не шумить, і тому не лякає корів;
- працює плавно, тим самим підтримуючи стабільний вакуум — доїльні склянки не будуть спадати або занадто передавлювати дійки тварини;
Коли обираєте тип пластинчато-роторного насоса, оцініть ряд характеристик: масляна або суха модель, моноблок або модульна конструкція, з якого матеріалу зроблені пластини?
Масляні доїльні апарати найпопулярніші, адже вони довше служать, і майже не шумлять. Однак, у них є також ряд недоліків: взимку їх використовують виключно всередині доїльного залу або корівника, та й обслуговування агрегату обходиться дорожче. Переваги моноблока — корпус пристрою легше, але модульні апарати легше чинити, якщо трапиться якась поломка. Вам не доведеться викидати всю установку: досить буде замінити двигун або насос, які зроблені у вигляді окремих деталей, з'єднаних муфтових з'єднань. Самі ж пластини в насосі можуть бути текстолітовими або графітовими.
Шасі
Доїльний апарат на 1 корову зручно використовувати, якщо він мобільний. До стаціонарних установок корів припадає підводити власноруч, і це займає чимало часу. Є два типи шасі у мобільних пристроїв: кронштейнове або візок.
Кронштейнове шасі частіше зустрічається в апаратах для доїння кількох тварин одночасно, адже це модель для великих і упорядкованих ферм з доїльним залом. Найчастіше ж вибирають мехдойки з візком, які легко перевозити як всередині корівника, так і у дворі: по землі або асфальту.
Пульсатор
Пульсатор — невелика деталь мехдойки, яка задає ритм доїння. Від неї залежить частота скорочень соскової гуми, та послідовність стиснення сосків. Українські мехдойки оснащують вітчизняними нерегульованими пульсаторами. Вони підтримують синхронну систему доїння. Однак, імпортні регульовані пульсатори теж встановлюють в апарати з позначкою ЄВРО. Вони дозволяють підтримувати попарну систему доїння. Залежно від того, яку з цих систем ви хочете випробувати на своїй фермі, вибирайте доїльний апарат для корів. Ціна регульованих пульсаторів вище, але саме їх використовують на передових господарствах світу.
Доїльне обладнання молочної лінії
Молоко від вимені тварини має потрапити в бідон, тому особливе значення має підбір доїльного обладнання молочної лінії. В сучасних доїльних апаратах для корів молочна лінія складається з:
- відра для надою;
- молочних шлангів і патрубків;
- колектора;
- перехідників;
- доїльних склянок;
- соскової гуми.
Доїльне відро роблять з нержавіючої сталі, алюмінію або пластику. Іноді матеріал кришки та самого відра відрізняються, але головне, щоб кришка щільно закривала бідон, і тим самим підтримувала вакуумну середу в молочній лінії. Для цього використовують гумову прокладку, яку варто час від часу міняти.
Молочні рукава завжди роблять з пластика. Колектор — з різних матеріалів, але його кришка обов'язково повинна бути прозорою. З доїльними стаканами все йде так само, як і з бідоном.
Окремо обирайте соскову гуму. Якщо хочете заощадити тут і зараз, то вибирайте бюджетну каучукову гуму. Однак, замінити її доведеться вже через півроку. При цьому вона менш пружна, ніж її сучасний аналог - силікон. Силіконова гума коштує в чотири рази дорожче, але і служить протягом двох років. Дослідження показують, що силіконова дійкова гума рідше травмує соски тварини.
У комплект доїльного павука повинні входити чотири соскові гуми та чотири доїльні склянки, а також патрубки, що ведуть до колектора. У комплект доїльних апаратів для однієї корови частіше входить стандартний колектор Майга з об'ємом 140 м³. Іноді встановлюють збільшений колектор 240 м³.
Скільки коштує доїльний апарат на одну корову?
Ціна доїльного апарату на одну корову може бути різною, залежно від продуктивності пристрою та інших показників. Самі бюджетні моделі з мембранним насосом стоять в середньому 2 тис. грн. Вартість мехдойки з пластинчато-роторним насосом вище та починається від 4 тис. грн. Дорожче коштують комплекти з регульованим пульсатором, деталями з нержавіючої сталі.
Виробники доїльних апаратів для 1 корови
Найпопулярніший бренд українських доїльних апаратів — Damilk. Компанія продовжила лінійку перевірених АІДов та УІДов, поліпшила їх, і випустила новий десятий АІД. Харківська фірма випускає найпродуктивніші в Україні доїльні апарати, а також радує покупців широким вибором комплектацій.
Якщо у вас на фермі невелике поголів'я, то придивіться і до інших агрегатів: Буренка, Велес, Доярочка, Імпульс і т.і.
Моделі доїльних апаратів для однієї корови Damilk
У нашому інтернет магазині можна купити доїльний апарат для 1 корови від виробника, тому найбільше представлені агрегати Дамілк. Особливість кожної моделі та комплектації легко зрозуміти з маркування.
Маркування ЄВРО
Дамілк ЄВРО — доїльний апарат з регульованим пульсатором турецького виробництва. Є моделі для однієї корови, та моделі з декількома молочними лініями. Якщо придбати таку машину для автоматичного доїння, то ви зможете ввести на фермі систему попарного доїння, та самостійно регулювати темп пульсацій.
Маркування "Пластик", "Нержавійка", "Пластик"
Ці маркування вказують на матеріал, який використовують для створення елементів молочної лінії. Дорожче та надійніше за всі "Нержавійка". Якщо доїльні стакани та бідон зроблені з нержавіючої сталі, то вони прослужать довше за все.
Силікон
Зазвичай доїльні апарати Дамілк укомплектовують каучуковими расходниками, але українські фермери поступово переходять на силіконову дійкову гуму. Вона довше служить, і рідше травмують сосок тварини.
Переваги машинного доїння
Якщо ви до цих пір доїте тварин вручну, то варто автоматизувати процес. У цього є кілька переваг, не кажучи вже про те, щоб тваринницька ферма без доїльних апаратів давно вже вважається просто нерентабельною. Переваги:
- Ви економите час і сили. Доїння однієї тварини займає в 3-4 рази менше, а пальці оператора доїння не втомлюються. Знизиться ризик професійних захворювань доярки: артритів, артрозів, защемлень нервів на долонях.
- Тварини дають більше молока. Отримати всі молока вручну неможливо, навіть якщо у вас на фермі працюють справжні майстри доїння. Апарат же гарантують повну видойку, створює для корови комфортні умови, поступово провокуючи її підвищувати молоковіддачу.
- Менше ризику для здоров'я корови. Втомлений оператор доїння може пошкодити м'які тканини вимені тварини, а хороший доїльний апарат захистить тварину як від механічних пошкоджень, так і від маститу.
Популярні категорії:
Доїльні апарати, доїльні апарати для корів, доїльні апарати для кіз, доїльний апарат АІД-1, доїльний апарат АІД-2, масляний доїльний апарат, сухий доїльний апарат, доїльний апарат Дамілк, доїльний апарат Буренка, доїльний апарат на 2 корови, доїльний апарат для 2 кіз, доїльний апарат УІД-10, доїльні установки.