Як правильно доїти кіз доїльним апаратом: поради для початківців

11 січня 2020

Не варто зайвий раз розповідати наскільки корисне козяче молоко для людського організму, особливо для дітей. Тому, багато фермерів, знаючи це, займаються розведенням кіз. Цей бізнес може приносити відмінний дохід, якщо підійти до питання правильно.

Не варто зайвий раз розповідати наскільки корисне козяче молоко для людського організму, особливо для дітей. Тому, багато фермерів, знаючи це, займаються розведенням кіз. Цей бізнес може приносити відмінний дохід, якщо підійти до питання правильно. Початківці фермери можуть задаватися думкою, як же ефективніше доїти кіз: вручну або за допомогою доїльного обладнання. Якщо ваше господарство налічує до 5 кіз, то особливого сенсу в покупці доїльного апарату для кіз немає. Але якщо тварин більше, то без спеціального пристрою вам ніяк не обійтися. Поговоримо про те, як правильно доїти козу доїльним апаратом, де його придбати, і на що звертати увагу при виборі агрегату.

Доїльний апарат - це установка, що імітує ручне доїння. Дуже важливо щоб такий пристрій повністю імітував вигодовування козеняти. Режим роботи, відчуття тактильного характеру, повинні бути максимально наближеними до природних. Якщо всі ці умови дотримані, то в такому випадку можна досягати хороших результатів: збільшити надої, знизити ризик появи різних захворювань тварини. Якісний апарат і дотримання правил його використання - це і є запорука успіху.

Правильне доїння кози доїльним апаратом полягає в наступних діях:

 1. Перед початком роботи слід добре продезинфікувати вим'я тварини і доїльний пристрій.
 2. Перед тим як під'єднати доїльний апарат до вимені, необхідно насухо витерти соски, щоб уникнути розвитку захворювань у інших тварин.
 3. Після того, як апарат приєднаний, необхідно простежити за тим, щоб вакуум був налаштований на нормативи, які вказує виробник. Підвісна частина повинна щільно прилягати до вимені, не можна допускати всмоктування повітря. Приєднувати підвісну частину варто дуже швидко, приблизно за одну хвилину після того, як було оброблено вим'я.
 4. Дуже важливо не допускати передоювання. Оператор повинен бачити, що потік молока зменшився, а значить, необхідно вимикати апарат.
 5. Ні в якому разі не можна зривати доїльні стакани з вимені тварини, поки апарат працює. Ви можете дуже сильно зашкодити соски, а процес відновлення вимені дуже тривалий і складний.
 6. Після кожної процедури доїння, обов'язково мийте доїльний апарат - не допускайте появи в ньому бактерій і мікроорганізмів.

Якщо дотримуватися правильного алгоритму в процесі доїння кози за допомогою доїльного апарату, то можна з легкістю отримувати великі надої і підвищити ефективність вашого господарства. Для цього достатньо просто виконувати всі рекомендації по експлуатації обладнання, які вказує виробник, і ніяких проблем з доїнням виникати у вас не повинно.

Ви завжди можете дізнатися, як привчити козу до доїльного апарату, як правильно його використовувати, і за якими критеріями вибирати, якщо зателефонуєте фахівцям компанії Дамілк. Вам допоможуть розібратися у всіх тонкощах роботи з будь-яким доїльним пристроєм. Телефон гарячої лінії 066 514 99 97.

Інші статті та новини
Хітові товари
 1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
  11 900 ₴
 2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Євро 240-оригінал" П
  12 300 ₴
 3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
  10 400 ₴
 4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" П
  11 250 ₴
 5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П
  11 500 ₴
 6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
  13 650 ₴