Скільки коштує доїльний апарат в Україні?
Коли власник приватного господарства замислюється про покупку доїльного апарату, він спочатку відчуває сумніви - а чи варто в це вкладати гроші? Ми наведемо аргументи, чому все-таки так, воно того варто. Але для початку потрібно хоча б подивитися на цінники, і оцінити свої можливості. Доїльний апарат в Україні може бути як досить дорогим, так і бюджетним. Це залежить від багатьох факторів: імпортна ця або вітчизняна доілка для корови, які в неї характеристики, що входить в повний збір комплектації і т.д. Давайте розбиратися.
Діапазон цін на доїльний апарат
Припустимо, у вас трохи заощаджень, а мехдойка дуже і дуже потрібна. Що робити? Чи є ультра бюджетні варіанти? Є, і почати варто з доілкі Імпульс від однойменної компанії. Так, це стара модель на мембранному насосі. Вона шумить, і за одну годину обслуговує не більше 3-4 корів. Однак, для малого господарства підійде.
Є, правда, проблема. Це пристрій підходить тільки для великої рогатої худоби. Що робити, якщо у вас на фермі розводять ще й кіз / овець? Потрібен апарат для доїння кози, і такі моделі виробляє виключно бренд Damilk. Їх найдешевші мехдойкі стартують від 4 тис. Грн. Харківський бренд продає моделі АИД та УІД в різних комплектаціях. Є доілкі для корів і дрібної рогатої худоби - все залежить від обладнання, яке ви виберете.
Більш потужні доілкі, які теж створюють інженери Дамілк, обійдуться вам за 5-12 тис. Грн. Далі ми скажемо про характеристики, які грають тут ключову роль в ціноутворенні. Ну і не забувайте про імпортні агрегати. Правда, в Україні їх купують рідко. За потужностями вони не сильно випереджають вітчизняні Аїди, а ось вартість їх вище в 2-3 рази.
Які характеристики впливають на вартість доїльного апарату?
Те, скільки коштує доїльний апарат, залежить від десятка характеристик, кожна з яких реально значима в процесі експлуатації. Скажімо про основні.
Продуктивність
АИД-1 за один сеанс обслуговує 6-7 корів; Імпульс - 3-4; АИД-10 - до 20. Якщо у вас численне поголів'я, то в покупці декількох бюджетних мехдоек не буде ніякої економії. Тоді вже вигідно купити хороший доїльний апарат, скільки б він не коштував. Damilk славиться своєю високою продуктивністю, яку ще й можна подвоїти додатковим комплектом доїльного обладнання. Просто порахуйте своє поголів'я, і вибирайте мехдойку так, щоб всіх тварин ви могли обслужити за 1-2 години.
Тип установки
Доїльна установка - це та частина апарату, яка створює вакуумний тиск всередині обладнання. Тут розташовані двигун і вакуумний насос. У більшості моделей використовують пластинчато-роторний насос і електричний двигун. Є й винятки. Про Імпульс з мембранної помпою ми вже говорили, і доілкі Буренка в паливними двигунами теж варто згадати.
Головна ж характеристика установки - це її тип. Виділяють масляні і сухі пристрою. У перших деталі установки постійно змащуються "Веретенко", що обумовлює ряд переваг:
- апарат працює довше без серйозних поломок;
- не дає збої під час роботи;
- не шумить, не лякає корів і кіз.
Єдина причина брати суху модель - це економія. Вони стоять трохи дешевше, і істотно бюджетні в експлуатації, адже для них не потрібно регулярно брати ніяких витратних матеріалів. Ще одне їх перевага - вони можуть працювати на вулиці при мінусовій температурі. Масляні ж апарати призначені для використання тільки всередині приміщення. Хіба що влітку їх можна вивозити і на вулицю, не боячись, що масло в маслянки застигне.
Пульсатор
Якщо ми подивимося на українські мехдойкі, то 99% з них оснащені нерегульованим пульсатором. Це примітивна деталь, яка дозволяє застосовувати виключно синхронну систему доїння. Вона перевірена часом, надійна, але негативно позначається на молоковіддачі тварин. Інженери хотіли наблизити процес доїння до природного годівлі теляти вим'ям корови, тому винайшли регульовані пульсатори для попарной і почергової системи доїння. Такі пульсатори також називають "Євро" -Модель. Єдина українська компанія, у якої є комплектації з цієї запчастиною - Damilk.
Доїльне обладнання
Комплект обладнання підбирайте під себе і свої завдання. Наприклад, Дамілк пропонує десятки комплектів на кожну зі своїх моделей. Відмінностей може бути кілька:
- Вид пульсатора. Про це ми вже розповіли раніше.
- Кількість молочних ліній. Додатковий комплект обладнання підвищить продуктивність в два рази, дозволить вам одночасно обслуговувати декількох тварин. Зараз є комплекти з однією, двома і чотирма молочними лініями.
- Кількість доїльних бідонів. Не завжди нам потрібно кілька молочних ліній, але часто спустошувати доїльне відро ми втомлюємося. Хочеться, щоб молоко одночасно набиралося в кілька бідонів - для цього продають спеціальні комплекти.
- Матеріал запчастин. Доїльні стакани, бідони і колектори роблять з наступних матеріалів: комбінований, пластика, алюмінію, нержавіючої сталі. Нержавійка вважається оптимальною, але і коштує вона дорожче аналогів. Друге місце за надійністю у комбі-моделей. Для сосковой гуми варіанти два: силікон або каучук. Раніше застосовували тільки "чорну гуму", але вона виявилася занадто грубуватою, що частішають випадки маститу. Та й міняти їх доводилося кожні 6 місяців. Силікон ж служить два роки, безпечніше для дійних тварин, та й коштує тільки в чотири рази дорожче. З огляду на різницю в терміні експлуатації - їх вартість однакова.
Інші показники
На ціну доїльного апарату також впливає наявність мобільного шасі, обсяг ресивера, вакуумрегулятор і багато іншого. Пам'ятайте, що вкладення в доілку - це довговічна інвестиція. Краще не економити на речах, які незабаром почнуть приносити вам прибуток і, отже, будуть окупатися.