Сепаратор для молока в домашніх умовах
Досвідчені фермери знають, що далеко не завжди виходить реалізувати або продати свіже молоко. Нерідко виникає необхідність знежирити його. Або зробити з кисляка сметану, сир чи сир. Як правило, на приготування цих продуктів може йти один день або більше. Сепаратор для молока допоможе впоратися з цими завданнями всього за одну годину.
Досвідчені фермери знають, що далеко не завжди виходить реалізувати або продати свіже молоко. Нерідко виникає необхідність знежирити його. Або зробити з кисляка сметану, сир чи сир. Як правило, на приготування цих продуктів може йти один день або більше. Сепаратор для молока допоможе впоратися з цими завданнями всього за одну годину.
Якщо ви займаєтеся розведенням корів, овець або кіз, обладнання для сепарації молока в будь-якому випадку вам знадобиться незалежно від розмірів стада. Таким чином, ви підвищите ефективність свого підприємства і, відповідно, будете отримувати більший прибуток. Навіть якщо у вас немає ферми, і ви просто хочете побалувати своїх домашніх свіжими і якісними молочними продуктами, сепаратор для молока також не стане зайвим.
Будова і принцип роботи сепаратора
Сепаратор складається з циліндричного барабана, тарелкорозділювача, комплекту конічних дисків (тарілок), вала, трьох приймачів для молока, вершків і відвійок, корпусу, камери з поплавком, відбивача, пробки, втулки і опори. Обладнання для сепарації молока поділяють на ручне і електричне. На відміну від ручного сепаратора, електричний оснащений електричним двигуном, тому, відповідно, працює за рахунок електроенергії. В цьому і полягає їх головна відмінність.
Сепаратор для молока являє собою пристрій, який дозволяє відокремити жирові фракції молока від його рідкої частини. Принцип роботи сепаратора для молока полягає в наступному: під впливом відцентрової сили основна частина молока відбивається до стінок обладнання, а вершки прибиваються до центру. В результаті сепарації ми отримуємо чисте знежирене молоко (обрат) і вершки. Наприклад, якщо ви хочете сепарувати шість літрів молока, ви отримаєте п'ять літрів чистого молока і один літр вершків. Тобто, співвідношення частин становить один до п'яти.
За допомогою сепаратора ви можете приготувати вершки, масло, сир, кисле молоко і кисломолочні напої.
Як зробити сепаратор для молока своїми руками?
Якщо у вас немає можливості зробити таку покупку, ви можете спробувати зібрати сепаратор для молока своїми руками. Для цього вам знадобиться жолоб для подачі молока, перфорований барабан, дві труби для подачі обрата і вершків, чашки з перфорацією з металу, мотор від центрифуги і мотор від центрифуги. Мотор від центрифуги можна взяти, розібравши стару активаторну пральну машинку. Майте на увазі, що саморобний сепаратор для молока зібрати непросто через те, що складові частини можуть один одному неідеально підходити. Щоб зробити корпус, вам стане в нагоді соковарка парового типу, проте доведеться її трохи модернізувати. Для цього радимо прислухатися до наступних порад:
- Подовжите трубку, призначену для з'єднання всіх відсіків соковарки.
- Проробіть дірку в «перевернутої каструлі», щоб трубка змогла вийти назовні.
- Використовуйте приймач для соку в якості ємності для збору вершків.
Електричний привід повинен знаходиться в нижній частині майбутнього сепаратора. В іншому випадку доведеться підбирати двигун в залежності від висоти нижньої каструлі. Можливо, вам знадобиться поміняти нижню каструлю на більш високий варіант.
Як вибрати сепаратор для молока?
Якщо збірка саморобного сепаратора для молока здалася вам занадто трудомісткою, і ви не хочете витрачати на неї час, рекомендуємо купити дане обладнання. Ціна самого бюджетного сепаратора на вітчизняному ринку сільськогосподарської техніки стартує від 1 000 грн.
Від розмаїття моделей сепараторів на полицях торгових точок або в інтернет-магазині може раскружитися голова. Не загубитися у виборі вам допоможуть рекомендації, наведені нижче.
- Визначтеся з умовами установки сепаратора. Якщо у вас проблеми з проводкою, купувати електричний сепаратор вам однозначно не варто, щоб його експлуатація не привела до сумних наслідків як для приміщення, так і для вас особисто.
- Визначтеся з бажаним терміном експлуатації пристрою. Найміцніші сепаратори зроблені з металу, що дозволяє продовжити термін їх служби на кілька років вперед. Хоча деякі пластикові моделі можуть бути досить хорошої якості, тому рекомендуємо уважно дивитися на відгуки і технічні характеристики обладнання.
- Зверніть увагу на потужність пристрою. Потужні сепаратори можуть за мінімальну кількість часу опрацювати великий обсяг сировини. При виборі сепаратора спирайтеся на завдання, які ви ставите перед цим обладнанням.
- Вартість сепаратора також грає не останню роль. Позначте бажаний діапазон цін і визначитеся з моделлю на підставі вищевказаних критеріїв.
Де купити сепаратор для молока?
Найкраще співвідношення ціни та якості товарів ви можете знайти в інтернет-магазині Кроппер. Зручна і комфортна навігація сайту дозволяє не розгубитися в розмаїтті сепараторів і вибрати варіант, який би найкращим чином підійшов би саме вам. Крім сепараторів, на сайті cropper.com.ua також продаються інкубатори, корморізки, коптильні, дистилятори і доїльні апарати. Ви можете оплатити товар при отриманні, грошовим переказом на рахунок підприємства або банківською картою. Магазин Кроппер відправляє посилки поштовими службами «Інтайм», «Делівері» і «Нова пошта» по всій території України. Харків'яни також можуть забрати замовлення у кур'єра.