Особливості будови доїльного апарату для кіз
Доїльні апарати для кіз та для корів практично не мають відмінностей. Тим не менш, вони не взаємозамінні, оскільки це різні види тварин, у яких є свої фізіологічні особливості. Зокрема у них по-різному влаштовано вим'я.
Доїльні апарати для корів та для кіз практично не мають відмінностей. Тим не менш, вони не взаємозамінні, оскільки це різні види тварин, у яких є свої фізіологічні особливості. Зокрема у них по-різному влаштовано вим'я.
У статті ми зупинимося на тому, чим відрізняється доїльний апарат для кіз і для корів, і розповімо, на що звернути увагу при виборі.
Силова установка
Вакуум, який є основною робочою силою апарата, створюється в силовому агрегаті. Він складається з двигуна й насоса. Насос відкачує повітря з системи шляхом обертання ротора з графітовими лопатками. Ротор починає рухатися завдяки валу електромотора.
Цей принцип роботи однаковий для всіх установок доїльних апаратів, підходить як для кіз, так і для корів. При цьому слід пам'ятати про те, що оптимальний рівень негативного тиску для цих тварин різний. За умовчанням він встановлений на 50 кПа, що підходить для доїння корів, але для кіз цей показник на 10 позначок нижче - 37-40 кПа.
Щоб змінити рівень тиску, використовується регулятор вакууму. Він впускає в систему трохи повітря, і тим самим знижує негативний тиск.
Кози більш полохливі, ніж корови, а тому сухі установки для них підходять гірше, ніж масляні, оскільки видають більше шуму. Тому краще віддавати перевагу другому виду. Виходом може стати подовження шланга постійного вакууму, щоб прибрати силову установку подалі від місця доїння.
Підвісне обладнання
Основна комплектація повторюється у всіх апаратів незалежно від їх призначення. Істотні відмінності є лише в підвісному обладнанні, яке безпосередньо контактує з вим'ям тварини.
В першу чергу це стосується доїльних стаканів. По-перше, в апаратах для доїння кіз їх всього два. Для корів має бути 4 за кількістю сосків. По-друге, використовуються різні матеріали. Доїльні стакани для кіз пластикові, і в них встановлено соскову гуму з меншою довжиною чулка. Для корів пластик підходить погано, оскільки для стимуляції молоковіддачі на вим'я має впливати близько 2,5 кг ваги, що можливо тільки з комбінованими або повністю металевими стаканами. Також це пов'язано з тим, що корова може випадково їх розбити.
В доїльних апаратах для кіз відсутній колектор, і молоко потрапляє відразу в шланги. Використовувати підвісне обладнання, призначене для корів можна, скориставшись заглушками для стаканів.
Купити доїльні апарати та запчастини до них можна в інтернет-магазині DaMilk. На нашому сайті ви знайдете інше обладнання, яке допоможе вам впоратися з молочним господарством.