Як вибрати доїльний апарат: базова або максимальна комплектація

11 січня 2020

Якщо з вибором доїльної установки все досить просто, потрібно тільки визначитися з типом вакуумного насоса та потужністю, то з оптимальною комплектацією виникають проблеми. Щоб не було труднощів з покупкою, ми опишемо відмінності між деталями з різною будовою або матеріалами виготовлення.

Якщо з вибором доїльної установки все досить просто, потрібно тільки визначитися з типом вакуумного насоса та потужністю, то з оптимальною комплектацією виникають проблеми. Щоб не було труднощів з покупкою, ми опишемо відмінності між деталями з різною будовою або матеріалами виготовлення.

Синхронний або попарний пульсатор

Вакуумний насос може створювати тільки постійний негативний тиск, а для доїння необхідне перемінне. Щоб забезпечити цю зміну в доїльних апаратах використовується пульсатор. Найпоширенішим є синхронний пульсатор. Він забезпечує одночасний відбір з усіх 4 сосків корови.

Попарні пульсатори імітують ручне доїння. Тобто відбір відбувається тільки з 2 сосків. Попарний пульсатор має сенс встановлювати, якщо у вас породиста корова, яка дає багато молока. Це потрібно для того, щоб колектор і доїльні стакани не заповнювалися повністю, адже це може призвести до від'єднання підвісного обладнання.

Кришка доїльного відра

Кришки роблять з пластику, алюмінію та нержавіючої сталі. При покупці доїльного апарата потрібно звернути увагу на 2 моменти: тип притиску та кількість штуцерів. При використанні синхронного пульсатора досить буде кришки з 2 отворами. Якщо ж ви хочете встановити попарний, то для зручності розміщення краще брати ту, яка має 3 штуцери.

Кришка може притискатися під дією вакууму (самопритискна) або спеціальним механізмом. Другий варіант краще, оскільки забезпечує надійну герметизацію, і при цьому прокладка не зношується. Ущільнювач у самопритискних кришок потрібно замінювати до 2 разів на рік.

Колектор: об’єм і матеріали

Колектор - частина підвісного обладнання, яка розташована під доїльними стаканами. У ньому нас цікавить:

  • об’єм;
  • розподільник вакууму;
  • матеріал основи.

Для більшості корів достатньо стандартного колектора на 140 мл. Якщо ви тримаєте породистих тварин, то краще вибрати модель «Євро» на 240 мл (причина, як і в випадку з попарними пульсаторами).

Основа колектора для доїльного апарата може бути пластиковою або алюмінієвою. Метал не розіб'ється в разі падіння або удару.

Розподільник вакууму встановлюється всередині колектора. Він може мати 5 або 6 отворів. Стандартом є 5, а 6 потрібно тільки при установці попарного вакуумного пульсатора.

Доїльні стакани та соскова гума

Стакани бувають металеві (нержавіюча сталь), пластикові або комбіновані. Вибір рекомендують робити на користь сталевих, оскільки вони міцніші та створюють потрібне навантаження (для початку молоковіддачі на вим'я має впливати 2,5 кг ваги).

Гума використовується силіконова та каучукова. Відрізняються вони зносостійкістю. Силіконова вимагає заміни рідше, ніж каучукова.

В інтернет-магазині виробника DaMilk зібрані доїльні апарати різної комплектації. На сайті ви знайдете вже зібрані апарати, а також зможете купити запчастини до доїльних апаратів окремо.

Інші статті та новини
Хітові товари
  1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
    11 900 ₴
  2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Євро 240-оригінал" П
    12 300 ₴
  3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
    10 400 ₴
  4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" П
    11 250 ₴
  5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П
    11 500 ₴
  6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10  "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
    13 650 ₴