Причини потрапляння молока в пульсатор або насос доїльного апарату
Під час використання доїльного апарату завжди є ризик потрапляння молока з вакуумного шланга в установку. Якщо це вже сталося, необхідно зупинити доїння і вимкнути агрегат. Розберемо можливі причини виникнення цієї проблеми.
Під час використання доїльного апарату завжди є ризик потрапляння молока з вакуумного шланга в установку. Якщо це вже сталося, необхідно зупинити доїння і вимкнути агрегат. Розберемо можливі причини виникнення цієї проблеми.
Ви не поміняли соскову резину
Що відбувається: молоко відкачується не тільки у колектор, а й в соскову резину, після чого воно потрапляє в пульсатор по вакуумній трубі. Перші два кроки виходу з ситуації залишаються незмінними: відключити механічну дойку і перестати доїти. Далі потрібно від'єднати шланги і ретельно промити їх теплою водою зовні і всередині. Тепер можна братися за розбирання пульсатора. Перед тим, як зібрати всі деталі воєдино, промийте кожен з них. Якщо деталі зіпсувалися, замініть їх на нові.
Скоріш за все, ви забули поміняти соскову резину раз на півроку, тож радимо цим негайно зайнятися. Якщо матеріал вже встиг прийти у непридатність, це буде видно по його структурі: вінстає пористим і покривається тріщинами. Згодом отвори на сосковой гумі збільшуються. Значить не можна заперечувати ймовірність, що молоко проникло у пульсатор механічної доїння саме з цієї причини.
Вартість сосковой резини є невисокою, тобто немає сенсу тягти з її купівлею. Перевіряйте стан матеріалу кожні півтора - два місяці. Для цього спочатку зніміть соскову резину з доїльного стакану, ретельно промийте її та погляньте всередині і зовні. Якщо ви побачите, що стан залишає бажати кращого, замініть її на нову. Поки ви цього не зробили, вам доведеться доїти вручну.
Ви не встежили за видоєним обсягом
Що відбувається: доїльне відро переповнилося молоком, після чого рідина потрапляє у вакуум. Деякі виробники доїльних установок забезпечують свої пристрої клапаном від переливу, а деякі - ні. Все також залежить від моделі механічної дойки. Після того, як ви вимкнули доїльну установку, вимкніть також насос від розетки. Його потрібно розібрати.
Докладну та зручну інструкцію до розбору насоса ми напишемо нижче:
- Відключіть кришку з торця.
- Дістаньте графітові пластини.
- Зніміть центральну частину ротора і від'єднайте його вала електродвигуна. Внутрішню частину ротора необхідно промийте мокрою ганчіркою від бруду.
- Відкрийте глушник і обполосніть його.
- Якщо ви працюєте з масляним доїльним апаратом, замініть масло у насосній частині.
- Залиште всі деталі на сушку.
- Переконайтеся, що лопатки у робочому стані, і тільки тоді почніть збирати доїльний апарат. Якщо ви не застосували заходи із налагодження роботи лопаток, їх робочий торець почне руйнуватися, а робоча поверхня мотора покриється тріщинами. У такому випадку вам доведеться оплатити дорогий ремонт доїльного апарату.