Як вибрати доїльний апарат?

29 вересня 2021

Ручне доїння безнадійно загубилося в минулому, і мехдойка стала важливим пристроєм не тільки для великих ферм, але і для компактних приватних господарств. Доілку вигідно купити, навіть якщо у вас поголів'я не перевищує 4 голів. Однак, як вибрати доїльний апарат? Необхідність в покупці є, і тепер настав час зайнятися підбором пристрою. У цій статті розповімо, як підбирається доілка для кіз або корів, на які характеристики дивляться в першу чергу, і які бренди в Україні на піку популярності.

Виберете тип доїльної установки

Доїльні апарати Дамілк - найпопулярніші моделі в країні, та й в інших державах пострадянського простору вони користуються попитом. Крім найвищої продуктивності Damilk відрізняється ще й найбільш широким вибором моделей. Відразу ж визначитеся з тим, який тип доїльної установки ви хочете купити. Є два варіанта:

  • масляні;
  • сухі моделі.

Моделі з масельничкою краще, адже в процесі роботи їх запчастини змащуються індустріальним маслом. Це продовжує термін експлуатації двигуна, рідше доводиться міняти графітові пластини в пластинчато-роторний насосі. Такі апарати працюють тихо, не лякають тварин. А якщо тварині не страшно під час доїння, то можна сміливо розраховувати на підвищену молокоотдачу. Назвати можемо тільки два недоліки: масляні моделі дорожче в змісті, а взимку їх не можна включати на вулиці, щоб не застигло масло.

Сухі доілкі, навпаки, дешевше, для них не потрібно купувати масло, включати їх можна і на вулиці, і в приміщенні, в будь-який час року. Однак, їх термін використання не перевищує 2 роки. Двигун швидко зношується, і виходить з ладу.

 

Визначтеся з бажаної продуктивністю

Довговічність - це важливо, але тривалість використання цінна, коли цінне саме пристрій. Показники потужності мехдойкі повинні оптимально підходити під ваші потреби. Порахуйте своє поголів'я. Якщо у вас всього лише 4 корови, то хороша і дорога модель вам ні до чого. Підійде доілка Імпульс з мембранної помпою. Якщо голів 7-8, то тут вже АИД-1,2,3 бренду Damilk, або техніка Буренка. Складно визначити, як вибрати доїльний апарат, якщо ви не порахували чисельність поголів'я. І обов'язково окремо порахуйте корів, кіз і овець. Для малого та великої рогатої худоби використовують доїльне обладнання з відмінною конструкцією.

Пульсатор: регульований або нерегульований?

Окремим елементом доїльного апарату вважається пульсатор. Його не було зарахувати до установки, адже він в комплекті надається окремо, так і кріпиться він до доїльного бідона. Ця деталь ритмічно передає імпульси до сосковой гумі, яка стискається, і масажує вим'я тварини. В результаті з соска виділяється молоко, яке і потрапляє в доїльний стакан, далі - колектор, молочний рукав і, в кінці, відро.

Всі українські бренди, за винятком Дамілк, продають тільки нерегульовані пульсатори. Ці моделі підтримують синхронну систему доїння. Її принцип полягає в одночасному стисканні всіх часток вимені. Це болісно для тварини, тому молоковіддача знижується. Краще показники у "Євро" моделей Дамілк, адже ці доілкі оснащені регульованими пульсаторами. З ними на фермі впроваджуються попарно і почергова системи доїння. Їх особливість - різні півкулі вимені стискаються по черзі, як і при ручному доїнні.

 

Доїльне обладнання: характеристики павука і бідона в зборі

Разом з установкою в комплект доїльного апарату також входить устаткування для доїння. До його складу входять такі елементи:

  • сосковая гума з каучуку (термін експлуатації 6 місяців) або силікону (2 роки + підвищена еластичність розхідники);
  • доїльні стакани з нержавіючої сталі, алюмінію, пластику або комбінованих матеріалів;
  • патрубки і невеликі шланги;
  • основний молочний шланг, також званий молочним рукавом;
  • колектор, якщо ви хочете розібратися, як вибрати доїльний стакан для корів;
  • перехідники та куточки;
  • доїльний бідон з самопріжімной кришкою з алюмінію, нержавіючої сталі або пластику.

На цьому характеристики доїльного апарата не закінчуються. Вам потрібно буде звернути увагу на конструкцію шасі - мобільні апарати зручніше у використанні, ніж стаціонарні. Нерухомі установки знадобляться хіба що в тому випадку, коли у вас зовсім нечисленне поголів'я, і його запросто можна вручну підвести до пристрою.

Комплектів доїльного обладнання може бути кілька, щоб ви могли одночасно обслуговувати кілька тварин. Це істотно прискорює роботу, і ви встигаєте більше тварин обслужити за один цикл.

Обсяг ресивера також грає не останню роль, особливо, якщо ви забуваєте спустошувати його після кожного сеансу. Не забувайте, що якщо він наповниться рідиною до межі, то вона потрапить в насос, і тоді поломки не уникнути.

 

Де купити доїльний апарат для корів і кіз в Україні?

Доілкі для великого і малого рогатої худоби краще купувати в профільних інтернет-магазинах сільськогосподарської техніки. Ще краще - на сайті виробника. Дамілк - той бренд, який створив свій інтернет-магазин, де ми і радимо вибрати модель. Представлені АИД-1, АИД-2, АИД-3, АИД-10 та УІД-10. Тут же купують і техніку інших українських виробників. Окремі категорії в каталоги для сепараторів і маслоробок - важливих пристроїв для кожної молочної ферми.

Техніку привезуть в будь-яку точку України зі складу Нової Поштою. Можливий накладений платіж і кур'єрська доставка. Оплату перевести можна також транзакцією з банківської карти або за допомогою терміналу самообслуговування. Можлива доставка і перевезення посилок в країни ближнього зарубіжжя.

Інші статті та новини
Хітові товари
  1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
    11 900 ₴
  2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Коза" (Євро) 1/1 П
    11 700 ₴
  3. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Коза" (Синхронна) 1/2 П
    13 850 ₴
  4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
    10 400 ₴