Допомога молочним господарствам

11 січня 2020

Хоча сільське господарство в Україні в більшості випадків перебуває в занедбаному стані, вже з 2018 року парламентарії вирішили це виправити. У графу витрат на розвиток молочних господарств було виділено 4 млрд гривень, а також 1 млрд - на розвиток фермерства та кооперації.

Хоча сільське господарство в Україні в більшості випадків перебуває в занедбаному стані, вже з 2018 року парламентарії вирішили це виправити. У графу витрат на розвиток молочних господарств було виділено 4 млрд гривень, а також 1 млрд - на розвиток фермерства та кооперації.

Що буде зроблено для молочних господарств у 2018 році?

Заступник Міністра аграрної політики Олена Ковальова визначила основні цілі, на які будуть спрямовані кошти, в такий спосіб:

 1. Будівництво молочних ферм і модернізація вже існуючих. Це дозволить розширити мережу виробників молочної продукції і створити здорову конкуренцію на ринку.
 2. Забезпечення необхідним обладнанням фермерських господарств. Хоча багато апаратів знаходяться ще в робочому стані, деякі з них безнадійно застаріли. Тому, для збільшення обсягів виробництва і поліпшення якості кінцевого продукту варто профінансувати і заміну обладнання.
 3. Поліпшення генетичного потенціалу худоби. С огляду на те, що посилаючись на торішні звіти, проблеми зі скороченням чисельності потомства у корів і свиней досягли апогею, на 2018 рік поставлена глобальна мета виправити цю ситуацію. На жаль, за один рік зробити це буде неможливо, але важливо зробити перший крок в даному напрямку.

Такі глобальні орієнтири будуть здійснюватися за допомогою відразу декількох способів. Це і доступні умови для кредитування, і можливість приєднатися до державної програми підтримки кооперативів, і створення нового переліку гігієнічних і санітарних вимог, який будуть висуватися до молочних продуктів.

Також, повністю під забороною опиниться використання молока другого сорту у виробництві харчових продуктів, саме тому закупівля такої сировини для даного виду господарств на початку 2018 року не проводилася.

Державна програма підтримки

Підтримка полягає в наданні грошової компенсації за купівлю доїльних апаратів для корів. У даній програмі немає обмежень за розмірами виробничих масивів і кількості худоби. Таким чином підтримкою може скористатися як великий виробничий гігант, так і крихітне домашнє господарство.

Як отримати компенсацію?

Щоб оформити заявку на компенсацію необхідно подати пакет документів до районного або обласного управління розвитку агропромислового комплексу. У пакет входить така документація:

 1. Заповнена заявка, яка складається за стандартною формою.
 2. Довідка місцевої ради, що підтверджує кількість корів.
 3. Копія ветеринарного паспорта кожної тварини і карток, які до нього додаються.
 4. Копія паспорта власника молочного господарства, а також документ, що підтверджує реєстрацію в Держ. реєстрі фізичних осіб платників податків.
 5. Платіжний документ, що підтверджує покупку доїльного апарату. Це може бути чек з магазину, квитанція стандартної форми тощо. У деяких випадках можуть попросити надати інформацію про походження товару або про його відповідність до встановленого рівня якості. В такому випадку до основного набору документів можуть вимагатися і додаткові.
 6. Зобов'язання в письмовій формі про використання доїльного агрегату протягом 5 років.

Таким чином, вже через кілька років сільськогосподарський сектор зможе виробляти конкурентоспроможну продукцію в достатній кількості, не створюючи при цьому державної монополії. Обивателі ж у свою чергу отримають якісний продукт, який приємно не тільки куштувати, але і представляти на міжнародному ринку харчових товарів.

Інші статті та новини
Хітові товари
 1. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Нержавійка"
  11 900 ₴
 2. Доїльний апарат Дамілк АІД-1 "Євро 240-оригінал" П
  12 300 ₴
 3. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Нержавійка"
  10 400 ₴
 4. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Євро 240-оригінал" П
  11 250 ₴
 5. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П
  11 500 ₴
 6. Доїльний апарат Дамілк АІД-10 "Коза" (Євро) 1/1 П (два відра)
  13 650 ₴